Mardin Roj

Bu nasıl iş Hayrettin?

Bu nasıl iş Hayrettin?
  • 29 Haziran 2021

Mardin’in Yeşilli İlçesinde DEDAŞ’ın yaptığı çalışmayı, Belediye Başkanı Hayrettin Demir, belediyenin çalışması diye yansıttı. 20 milyon harcadığını iddia eden Yeşilli Belediyesinin haberini görenler “Bu nasıl iş Hayrettin” diye sordu.

 

 

Mardin’in Yeşilli ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından “Enerji kalitesini yükseltmek” amacıyla cadde ve sokaklardaki eski trafolar ve tehlike barındıran elektrik direkleri yerine beton direkler konulmaya başlandı. Her yerde elektrik kablolarının yer altına çekildiği bir dönemde beton direkleri değiştirmeyi “Enerji kalitesini yükseltmek” diye savunan DEDAŞ’ın bu çalışmasını Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir kendi “başarısı” olarak yansıttı. DEDAŞ’ın rutin elektrik direği ve trafo yenileme çalışmasını olağan-üstü bir çalışma olarak yansıtan Hayrettin Demir, çalışmanın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteği ile 20 milyonluk bir yatırım olduğunu savundu.
Konuya dair yapılan haberlerde “Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in girişimleri ile” denildi. Ve sonra şöyle devam edildi: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteği ile 20 milyon TL yatırımla 5 merkez mahalle olmak üzere  Gül,Tepebaşı-Karşıyaka- Bahçebaşı-Şirinevler  olmak üzere kırsalda ise,  Uzun köy ,Dereyanı-Sancar Zeytinli, Koyunlu-Kütüklü-Alıçlı-Ovaköy-Bülbül Zeytinli mahallesi olmak üzere ilçenin elektrik enerji nakil hattının eski demir direklerinin yeni beton direklerle değiştirilmeye başlandı.”
BAŞKANDAN HAYRETE DÜŞÜREN DEMEÇ
DEDAŞ’ın bu çalışması ile ilgili Hayrettin Demir, bir de kendi başarısı diye yansıtan demeç vererek herkesi hayretler içinde bıraktı. Vatandaşı hayrete düşüren Hayrettin Demir şaşkınlık yaratan açıklamasında şunları söyledi: “İlçede elektrik hatların ve demir direklerin değişimi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın desteği ile  Yeşilli  merkez mahalle ve kırsal i mahalleler olmak üzere 20 milyon TL yatırımla tüm elektrik direklerinin beton elektrik direkleriyle değişmesi ve hatların açık kablo yerine kapalı kablo olarak değiştirilmesi çalışmaları başladı.”
Hayrettin Demir, hayretler içinde bırakan demecinin devamında da belediyenin hizmeti olduğunu savunduğu çalışmaya dair şunlara değindi: “Hazırlanan proje ardından Mardin’den gelen bir ekip eski demir direklerinin yerine yeni beton direklerle değiştirilmeye başladı. Ekipler tarafından yenilenen diriklere DEDAŞ tarafından yeni kablolar çekiliyor. Açık kablo yerine kapalı kablo ile değiştiriyoruz. Ama bunun yetmediğinin farkındayız. Hizmetlerimiz devam edecektir. Yeşilli halkının hizmetindeyiz. Bundan sonra da ilçemizin sorunları için çeşitli girişimlerimiz olacak ve çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

VATANDAŞLAR HABER MERKEZİNİ ARADI TEPKİ GÖSTERDİ

 

Haberde bir de vatandaşların Yeşilli Belediye Başkanı Hayretin Demir’e teşekkür ettiği iddia edildi. Ancak Yeşilli’den Mardin Haber Gazetesi haber merkezine ulaşan vatandaşlar, haberin yalan olduğunu öne sürdü. Vatandaşlar, DEDAŞ’ın çalışmasının belediye çalışması gibi gösterildiğini belirterek, “Bu nasıl iş Hayrettin Demir? DEDAŞ çalışmasının belediye ile alakası ne? Elektrik faturasını biz ödüyoruz, DEDAŞ da özel şirket. Tabiki hizmet getirecek. Hayrettin Demir’in girişimleri diyerek sanki çalışma yapmışsınız gibi gösteremezsiniz” tepkisinde bulundu.

 

 

Arayan vatandaşlar tepkilerini şöyle sürdürdü: “Hayrettin Demir Yeşilli halkını mağdur etmekten başka bir hizmette bulunmuyor. Yıllardan bu yana Yeşilli’de özel şirketlerle Valilik tarafından yapılan çalışmaları kendisi yapıyor diye gösterip, halkı kandırmaya çalışıyor. Yeşilli hakkı artık uyandı. Bu şekilde algı operasyonları ile Yeşilli halkına hizmet yapıyor gibi davranmaktan vazgeçsin artık. Yeşilli halkı gerçekten çalışacak bir belediye istiyor.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ