Bu kez de Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin konseri yasaklandı

Bu kez de Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin konseri yasaklandı
  • 16 Mayıs 2022 22:35

Muş Valiliği, Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin konserini yasakladı. Konserleri yasaklanan müzisyenler meslek örgütlerini yasak kararlarına karşı tavır almaya çağırdı.

 

Eskişehir’de Anadolu Fest Festivaline yönelik engelin, Derince Belediyesi’nin Aynur Doğan’ın konserini iptal etmesinin ardından bu kez de Muş Valiliği Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin 17 Mayıs’ta yapacakları konseri yasakladı.

 

Konserlerinin valilik tarafından iptal edildiğini duyuran Kahraman kardeşler, başta MÜYORBİR ve MESAM olmak üzere meslek kuruluşlarını yasak kararı ile ilgili tavır almaya davet etti.

 

Metin – Kemal Kahraman ikilisi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Bilindiği gibi Muş konserimiz, haftalar öncesinden başvurusu yapılıp hazırlıklarına başlanmış küçük bir turnenin ilk ayağı olacaktı. Buna rağmen yasaklama kararı konserden bir gün önce ve mesai bitimine yarım saat kala telefonla, şifahen bildirilmiş, kararın yazılı bildirimini ise ancak bir sonraki gün mesai saatleri içinde alabileceğimiz söylenmiştir.

 

Böyle yapılarak yasaklamanın müzisyenler ve organizatörler için ve tabii bilet alan dinleyicilerimiz için sadece bir yasaklama olarak kalmayıp maddi, manevi bir yüke dönüştürülmesi amaçlanmıştır. Aylarca öncesinden müzisyenler o günlerini bu konser için ayırmışlardır; hiçbir kurumdan destek alınmadan konser salonu tutulmuş, bunun için ücret ödenmiştir; müzisyenler için uçak biletleri alınmış, otelde odalar rezerve edilmiştir; afişler basılmış, sosyal medyada paralı duyurular yapılmıştır; ve onlarca insan bütün bu işler için günlerce çalışmıştır… İşte bunların hepsi de bir yük olarak yaşatılmalıdır ki, yasak kendilerine reva gördükleri nefret yükünü biraz olsun rahatlatsın.

 

Başta MÜYORBİR ve MESAM olmak üzere meslek kuruluşlarımızı bu konuda tavır almaya davet ediyoruz. Daha geniş bir açıklamayı yarın, kararın yazılı bildirimini alınca yapacağız. Selamlar. Saygılar.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ