Mardin Roj

Borç ödenmedi: Mardin’de tarihi camilerin elektriği kesildi

Borç ödenmedi: Mardin’de tarihi camilerin elektriği kesildi
  • 9 Haziran 2021 14:56
Mardin’de bulunan Dinari Pamuk Cami ile Reyhani caminin elektrikleri borçlardan dolayı kesilince cemaat karanlıkta kaldı.

Türkiye’de 7 bakanlık ve 13 başkanlıktan fazla bütçesi ile tartışmaların odağında olan Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesindeki camiler elektrik faturalarını ödeyemez durumda. Mardin’de bulunan tarihi camilerin elektrikleri borçları gerekçe gösterilerek kesildi. Cemaatten toplanan yardımlar, belediye desteği ve devletin ayırdığı bütçeye rağmen camilerin elektrik faturalarının ödenmemesi şaşkınlık yaratıyor. Tarihi Mardin’de bulunan Dinari Pamuk Camii ve Reyhani Camii’nin elektrikleri Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından kesilirken, cemaat karanlıkta kaldı. Şaşkınlık yaşayan cami cemaati, kendilerinden toplanan bağış ve yardımların nereye gittiğini sordu.

Turizmin en yoğun olduğu dönemde yaşanan elektrik kesintilerinde camilerin ziyaretlerine gelen turistler tarafından da tepki ile karşılandı. Ağrı’dan geldiğini söyleyen Reyhani cami ziyaretçisi Adnan Kulhan, her şeye ödeneği olana Diyanet’in bir caminin elektrik sorununu çözememesini üzüntü ile öğrendiğini ifade etti.

Daha önce de birçok sorun ile karşı karşıya kalan camilerin sorunlarını çözmekle yükümlü olan Mardin Müftülüğü’nün ne yaptığı ise merak ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ