Mardin Roj

Bölgede 5.1 büyüklüğünde deprem

Bölgede 5.1 büyüklüğünde deprem
  • 19 Kasım 2021

Erzurum’da merkez üssü Köprüköy olan 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

 

Erzurum’da 5,1 büyüklüğünde #deprem meydana geldi

AFAD, “Köprüköy ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbar bulunmuyor” açıklaması yaptı.

 

Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremin merkez üssünün Erzurum Köprüköy’e 16 kilometre uzaklıkta olduğu ve yerin 6,9 kilometre altında gerçekleştiği belirlendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum’daki depremde 4 kişinin yaralandığını açıkladı.

Koca, “Erzurum’da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde, 2 köyde küçük çaplı hasar oldu. Depreme bağlı olaylar sonucu 4 kişi yaralandı” dedi.

VALİ MEMİŞ: ENKAZ ALTINDA KALAN 2 KİŞİ SAĞ KURTARILDI

Erzurum Valisi Okay Memiş, merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremde, Topçu Mahallesi’nde enkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirdi.

Vali Oktay Memiş, bazı köylerden yıkım ihbarı geldiğini ancak can kaybına dair bir ihbar olmadığını açıkladı. Memiş, “Panik yapılmamasını önemle istirham ediyorum. Vatandaşlarımız güvende olduklarını kendileri değerlendirebilirler. Konuyu takip ediyoruz. İlçenin kaymakamı, AFAD il müdürümüz hareket halinde. İhbar aldığımız birkaç köy var. O köylere jandarmamız uluşmak üzere. Bazı köylerden yıkım olduğuna dair ihbar geliyor. Fakat can kaybına ilişkin bize gelen bir bilgi yok” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ