Birileri yalan söylüyor: Bakan Koca’ya göre hastaneleri dolu olan il yok

Birileri yalan söylüyor: Bakan Koca’ya göre hastaneleri dolu olan il yok
  • 6 Ağustos 2020 13:03

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kapasiteleri dolan hastanelere ilişkin, “Kovid-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır” dedi. Ancak aralarında Mardin’inde olduğu birçok ilde yetkili ağızlar hastanelerin dolu olduğunu açıklıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından kapasitesi dolan hastanelere ilişkin açıklama yaptı. Bir-çok ilde İl Sağlık Müdürlükleri, Valiler, Tabip Odaları ve sağlık meslek örgütlerinin hastanelerin dolduğu yönündeki açıklamalarını Bakan Koca, yalanladı. Açıklamalarda Konya ve Antep’te doğrudan yetkili isimlerin açıklamalarının dahi olması verilerin gizlendiği şüphelerini artırırken, kamuoyu “kim doğru, kim yalan söylüyor” sorusunu sormaya başladı.

Bakan Koca, bu şüpheler arasında Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: “Kovid-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların topluma belki bu şekilde yararı olur.”

Koca, 14 ayrı videkonferans ile koronavirüs toplantısı yaptıklarını duyurdu.

Koca, “İl değerlendirme toplantılarında, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Batman valileri, il sağlık müdürleri, halk sağlığı başkanlarıyla, il bazında, 14 ayrı video konferansta dün bir araya geldik. Toplantılarda, vaka durumunu ve tedbirleri değerlendirdik, salgına karşı planlama yaptık. İl hıfzıssıhha kurullarının başkanı valilerimizle il sağlık müdürlüklerimizin çalışmalarında eşgüdümü sağladık. İçişleri bakanımıza, valilerimize, sağlık personelimize teşekkür ederiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ