Bilgisi olmadan AKP’ye üye yapılmıştı, istifa etti bu defa bilgisi olmadan BBP’ye üye yapıldı

Bilgisi olmadan AKP’ye üye yapılmıştı, istifa etti bu defa bilgisi olmadan BBP’ye üye yapıldı
  • 5 Nisan 2022 13:22
Dersim’de ikamet eden Özlem Akkın, kendi bilgisi dışında geçen yıl AKP’ye ve bu yıl ise BBP’ye üye yapıldı.
Dersim’de ikame eden Özlem Akkın isimli yurttaş, son bir yıl içerisinde kendi bilgisi dışında AKP ve Büyük Birlik Partisi’ne (BBP) üye yapıldı. Geçtiğimiz yıl parti üyeliğini e-devlet üzerinde sorgulayan Akkın, AKP’ye üye yapıldığını, bugün yaptığı parti üye sorgulamasında da 3 Nisan Pazar günü bilgisi dışında BBP’ye üye yapılmış olduğunu söyledi.
Kendi bilgisini dışında geçtiğimiz yıl AKP’ye üye yapılmasını gördüğünde hemen üyeliğini düşürdüğünü söyleyen Akkın, “Bugün üye sorgulaması yaptığımda da Büyük Birlik Partisi (BBP) Ankara Sincan Teşkilatı 2022 yılı birinci dönem aktif üyesi yapılmışım.  Benim başvurum yok, kapılarından içeri girmişliğim yok. İnisiyatifim dışında, düşünceme, görüşüme dayalı olmadan nasıl olurda üyeliğim yapılır? Kimlik bilgilerim, imzam olmadan bunu neye dayandırarak yapıyorlar. BBP ile hiçbir şekilde irtibat ve bağlantım olmadan nasıl yapılıyor bu?” diye sordu.
Kimlik bilgilerinin izni olmadan kullanılmasının suç teşkil ettiğinin altını çizen Akkın, “Kişinin izni olmadan kimlik bilgilerinin kullanılması kişinin özel hayatına, kimliğine, görüşüne tecavüzdür. Kalkıp benim görüş ve inancıma saygı duyulmadan, bana sorulmadan benim yerime karar alıp verme lüksünü nasıl buluyorlar? İznim dışında böyle bir üyeliğin yapılması nedeniyle yetkili savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu konuda da insanlarımızın duyarlı olması gerekir. Sürekli parti üyeliklerini sorgulasınlar ve izinleri dışında yapılan üyelikler hakkında onlar da suç duyurusunda bulunsun” diye konuştu. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ