Mardin Roj

Belediyenin parkına haciz konuldu

Belediyenin parkına haciz konuldu
  • 02 Mayıs 2021
AKP tarafından bırakılan borç nedeniyle Patnos Belediyesi’ne ait parka haciz konularak satışa çıkartıldı. 
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde kazandığı Ağrı’nın Patnos Belediyesi her gün yeni bir hacizle karşı karşıya kaldı. AKP’li önceki yönetimin yerel seçimlerden sadece 4 ay önce çektiği 1 milyon 300 bin TL’lik kredinin geri ödemesinin yanı sıra milyonlarca TL borç HDP’li yönetime bırakılmıştı.
PARK SATILIĞA ÇIKARILDI
AKP’li yönetimin 2017 yılında aldığı 2 milyon TL akaryakıt borcunun ödenmemesi üzerine şirket alacakları için belediye hakkında haciz yoluna başvurdu. Yapılan başvuru üzerine Patnos İcra Dairesi, Patnos Belediyesi’ne ait ilçenin en çok kullanılan yeşil alanı olan Osmanlı Parkı’nın satışına karar verdi. Mahkeme park için 24 Mayıs’ta yapılacak satışı için 13 milyon TL bedel biçti. Patnos Belediyesi, park satışının durdurulması için mahkemeye başvururken, 28 Nisan’da parkta bilirkişi tarafından keşif işlemleri yapıldı.
Başlatılan haciz işlemlerinin tümünün AKP döneminde kalan borçlar nedeniyle olduğunu belirten Belediye Eşbaşkanı Emrah Kılıç, göreve başladıkları ilk günden itibaren AKP döneminde kalan borç ve hacizlerle mücadele ettiklerini ifade etti. Belediyeye ait banka hesapları ve gayrimenkullerin hacz edildiğini kaydeden Kılıç, “Kamu yararına kullanılan park ve yeşil alanlarımız dahi haczedilmekte ve icra kanalı ile satışa çıkarılmaktadır. Bu duruma karşı yasal itirazları yapıyor ve gerekli davaları açıyoruz. Mevcut borç yükü yapmayı planladığımız projeleri her ne kadar aksatsa da şehrin ve halkımızın temel hizmetlerini karşılamak için ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.
‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’
Osmanlı Parkı’nın ilçenin sembolü ve halkın nefes aldığı bir yer olduğunu belirten Kılıç, parkın bu şekilde haczedilmesinin hatalı ve yanlış olduğunu söyledi. Kılıç, belediye olarak gerekli itirazları yaptıklarını ve bu itirazların takipçisi olacaklarını aktardı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ