Mardin Roj

Başkan Tutaşı: Meclis üyeleri beni Cumhurbaşkanına şikayet etti

Başkan Tutaşı: Meclis üyeleri beni Cumhurbaşkanına şikayet etti
  • 31 Ocak 2022

Artuklu Belediyesi’nin 2021 yılı faaliyetlerinin mali denetimini yapmak üzere kurulan komisyon baskılarla işlevsiz kılınmak istenirken, Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, “Meclis üyeleri beni Cumhurbaşkanına şikayet etti, ben de onların geçmişini Cumhurbaşkanına anlattım” dedi.

 

 

Mardin’de AKP yönetiminde olan Artuklu Belediyesi’nin 2021 yılı faaliyetlerinin mali denetimini yapmak üzere meclis kararıyla kurulan Mali Denetim Komisyonu, işlevsiz kılınmak isteniyor. Ocak ayının ilk haftasında çalışmalarına başlayan 5 kişilik komisyonun 3 üyesi AKP, 2 üyesi ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) meclis üyelerinden seçildi. Geçen yıla dair çok sayıda keyfi ve usulsüz harcama tespit eden komisyon üyeleri, çalışmaların bizzat Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ve birim müdürleri tarafından engellendiğini belirtti. Komisyon üyelerinin iddiasına göre, Tutaşı, görevlendirdiği bir personel aracılığıyla çalışmaları sabote etmek istiyor.
KAPIYA PERSONEL DİKTİ! 
İddiaya göre, Tutaşı’nın görevlendirdiği personel komisyon üyelerini kapıda dinleyerek, kendisine ve ilgili birimlere bilgi aktarıyor. İddia sahibi olan meclis üyeleri, komisyonun baskı altına alınarak, keyfi ve usulsüz harcamaların tespitinin önüne geçilmek istendiğini dile getirdi.
Komisyon çalışmalarının engellenmesi yönelik girişimleri sorduğumuz Belediye Meclis Üyesi Abdülkerim Sayalğı, incelemelerin henüz bitmediğini ancak şu ana kadar çok sayıda usulsüzlük tespit ettiklerini söyledi. Komisyon çalışmalarının talimatla sabote edilmek istendiği iddiları doğrulayan Sayalğı, her türlü mobbing uygulamasının görevlendirilen personel üzerinden yaptırıldığını ifade etti.
TUTAŞI ÜYELERİ SUÇLADI
Komisyon üyelerinin iddialarını sorduğumuz Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ise, meclis üyelerini suçladı. “Onları gördüğüm bile yok. Gelip orada oturup, gidiyorlar. Nasıl bir baskı? İstedikleri belgeyi almamışlar mı? Bu hikayeleri kâale almıyorum” diyen Tutaşı, AKP’li meclis üyelerinin kendisini Genel Başkanları Tayyip Erdoğan’a şikayet ettiklerini söyledi. Kendisini savunan Tutaşı, “Ben de Cumhurbaşkanı’na onların yaptıklarını eski geçmişlerini anlattım. Hiç umurumda değil” dedi.
AKP’li meclis üyelerinin kendisinden beklentileri olduğunu ve bunları karşılamadığı için suçlandığını öne süren Tutaşı, “Hedef haline getiriliyorum. Bu komisyon üyeleri arkadaşlar, ne kadar maliyeci. Bunların işi bilmesi lazım. Mali denetimdeki arkadaşların eğitim düzeyleri ne? Maliyede maliyeci, inşatta inşaatçı, hukukta hukukçu olması lazım” diye konuştu. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ