Başhekim yardımcısı hakkında yolsuzluktan suç duyurusu

Başhekim yardımcısı hakkında yolsuzluktan suç duyurusu
  • 16 Mart 2023 14:35 | Son Güncellenme: 19 Mart 2023 16:45
SES Mêrdîn Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Zinar Ö. hakkında döner sermayeden “zimmete para geçirmek” suçundan suç duyurusunda bulundu. 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mêrdîn Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Zinar Ö. hakkında “Görevi kötüye kullanmak”, “Zimmete para geçirmek” ve “Evrakta sahtecilik” suçlarından suç duyurusunda bulundu. Zinar Ö.’nün 2022 yılının Kasım ayında nöbet tutmadığı halde kendisine 130 saate varan nöbet yazdırarak, haksız kazanç elde ettiği belirtilen suç duyurusunda, “Son yıllarda ek ödeme, döner sermaye, performans, nöbet ücreti gibi ödemelere bağımlı olarak ücretlendirme politikası, sağlık emekçileri arasındaki iş barışını bozmaktadır. Ayrıca hatalı uygulamalar, kimi personeli kayırmacı yaklaşımlar ve nöbet tutmayan kişilere yapılan ödemeler iş barışını bozduğu gibi kamu zararına da neden olmaktadır” denildi.
Başvuru dilekçesinde, şu ifadelere yer verildi: “Nöbet tutmadığı halde 2022 yılı Kasım ayında yoğun bakımda 120- 130 saat arasında nöbet tuttuğu şeklinde listeler düzenlenerek kendisine haksız yere nöbet ücretinin ödenmesinin sağlandığı bilgisi şubemize iletilmiştir. Kamu zararına neden olan ve iş barışını bozan bu durumla ilgili suç ihbarında bulunma zorunluluğu doğmuştur. Hastanenin kamera kayıtları incelendiğinde, ilgili personelin ifadelerine başvurulduğunda Kasım ayında Zinar Ö.’nün nöbet tutmadığı kolaylıkla tespit edilecektir. Zinar Ö.’nün nöbet tutmadığı halde nöbet tutmuş gibi resmi evrak düzenleyen görevlilerin kimliğinin tespiti ile Zinar Ö. ve bu kişiler hakkında kamu davasının açılmasını talep etmekteyiz.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ