Barış Anneleri’nden tutuklu anneler için açıklama

Barış Anneleri’nden tutuklu anneler için açıklama
  • 27 Mart 2023 13:13 | Son Güncellenme: 27 Mart 2023 13:18

Mardin Barış Anneleri Meclisi, tutuklu Barış Anneleri için açıklama yaparak, serbest bırakılmalarını istedi.  

Mardin Barış Anneleri Meclisi, İzmir’de Barış Annesi Behiye Yalçın’ın da aralarında olduğu 6 kadının tutuklanması ve tutuklu Barış Annesi Hanse Bulut’un tahliyesinin ertelenmesine tepki gösterdi. Artuklu ve Nusaybin ilçelerinde anneler tarafından basın açıklamaları yapıldı.

IMG_2032

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Artuklu İlçe Örgütü binası önünde yapılan açıklamaya Barış Annelerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Barış Annesi Besna Günay, savaşa karşı olduklarına işaret ederek, “Biz eşitlik ve insanlığın anneleriyiz. Bu annelerin ellerini kelepçeleyip, cezaevlerine atıyorlar. Bunu kabul etmiyor, kınıyoruz. Biz bu kanın durması için öne çıktık. Annelerin ellerinin kelepçelenerek, hapislere atılmasını istemiyoruz. Tutuklu annelerin de serbest bırakılmasını istiyoruz” çağrısı yaptı.

HDP Nusaybin İlçe Örgütü binasında yapılan açıklamada konuşan Barış Annesi Perihan Atuğ, “Derhal tutuklanan annelerimizin serbest bırakılmasını istiyoruz. Anneler savaş istemiyor, barış için mücadele ediyor. Ne olursa olsun barış istemeye, Barış Anneleri olmaya devam edeceğiz. Derhal annelerimizin serbest bırakılmasını istiyoruz. Annelerimizin tutuklanmasını, gözaltına alınmasını kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Barış Annesi Emine Koç da, tutuklamalar yerine barış taleplerinin yerine getirilmesini istediklerini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ