Mardin Roj

Barış Anneleri tülbentlerini yere atıp, KDP’ye seslendi

Barış Anneleri tülbentlerini yere atıp, KDP’ye seslendi
  • 22 Kasım 2020

Mardin Barış Anneleri İnisiyatifi, Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki gerginliğe karşı KDP’ye “oyuna gelmeyin” çağrısı yaparak, barış talebiyle beyaz tülbentlerini yere attı.

Mardin Barış Anneleri İnisiyatifi, Federe Kürdistan Bölgesi’nde KDP’nin yaratmak istediği gerilime karşı açıklama yaptı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Örgütü binası önünde yapılan açıklamaya, HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar da katıldı. Barış Annesi Halime Kaya, birakujînin (kardeş kavgası) yapılmaması uyarısında bulunarak, “İki kardeşten birinin düşmanı, diğerine dost olmaz” dedi.

Barış Anneleri’nin kardeşliği savunduğunu dile getiren Kaya, Kürtler arasında bir savaşa karşı olduklarını söyledi. KDP’ye seslenen Kaya, Türkiye’nin oyununa gelinmemesi çağrısında bulunarak, “Bu kanı durduralım. Kimsenin ölmemesini istemiyoruz ve tüm tarafların yetkililerine sesleniyoruz: Dört parça Kürdistan birlik olsun. Birlik istiyoruz. Sesimizi duyun. Oyuna gelmeyin. Bu bir oyundur. Başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından anneler beyaz tülbentlerini yere atarak, barış talepli sloganlar attı. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ