Mardin Roj

Barış Anneleri: Barıştan başka yol yok

Barış Anneleri: Barıştan başka yol yok
  • 2 Eylül 2020 16:20 | Son Güncellenme: 2 Eylül 2020 16:21

Kızıltepe’de açıklama yapan Barış Anneleri Meclisi, “Barış dışında başka bir yol yok” diyerek, seslerine kulak verilmesini istedi.

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Barış Anneleri Meclisi Mardin Kızıltepe ilçesinde açıklama yaptı. HDP İlçe Örgütü binasında yapılan açıklamada anneler adına konuşan Hevlet Öncü, uzun yıllardır savaş ortamında yaşamaya mecbur bırakıldıklarını dile getirdi.

Dünya halklarının barışa ihtiyacı olduğunu söyleyen diyen Öncü, “Bu savaş, bu kan dursun artık. Savaş bütün dünyayı kasıp kavuruyor. Bizler adalet, insanlık istiyoruz. Barış Anneleri’nin sesine kulak versinler. Barış dışında başka bir yol yok” ifadelerini kullandı. Kadınların, erkeklerin, çocukların her gün bir başka savaşta hayatını kaybettiğini belirten Öncü, savaşlara son verilip, birlikte yaşama koşullarının sağlanmasını istedi.

Cezaevlerindeki siyasi tutuklulara da dikkat çekip, serbest bırakılmaları çağrısında bulunan Öncü, yaşanan kaosun sona ermesinin tek yolunun barış olduğunu vurguladı.

TECRİDE SON VERİN

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin sona erdirilmesinin birlikte yaşam ve barış için önemli olduğunu dile getiren Öncü, tecrit kalkmadığı sürece barış için adım atılamayacağını, ancak tecridin sona erdirilmesi durumunda barışın mümkün olacağını kaydetti.

“Barışın anahtarı İmralı Adası’nda” diyen Öncü, akil insanların Öcalan için devreye girmesi ve barış konusundaki sözlerine kulak verilmesini istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ