Balkondan düştüğü iddia edilen kadının durumu Meclise taşındı

Balkondan düştüğü iddia edilen kadının durumu Meclise taşındı
  • 15 Haziran 2022 14:38

Midyat’ta balkondan düştüğü iddia edilen kadının durumunu Meclise taşıyan HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu. 

 

Midyat’ta balkondan düştüğü iddia edilen kadının durumunu Meclise taşıyan HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Ebru Günay, şunları belirtti:

 

“Mardin’in Midyat ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde 5 Haziran günü Türkan Yavuz Kaya’nın 5’inci kattan düştüğü iddia edilmiştir. Genç kadının beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenilmiştir.

Basına yansıyan bilgilere göre olayın cinayet olma ihtimali söz konusudur. Türkan’ın evli olduğu erkekten ve onun annesinden sürekli şiddet gördüğü, defalarca suç duyurusunda bulunduğu, bir defasında erkeğe uzaklaştırma verildiği ancak uzaklaştıma kararının daha sonra kaldırıldığı da basına yansıyanlar arasındadır.

Olay günü Türkan’ın, evli olduğı erkeğin annesi ile bir tartışma yaşadığı, daha sonra şüpheli bir şekilde balkondan düştüğü ve saatlerce yerde kaldığı aktarımlar arasındadır.”

 

Ebru Günay, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

 

  1. Midyat’ta 5 Haziran günü Türkan Yavuz Kaya’nın 5’inci kattan düştüğü ve beyin ölümünün gerçekleştiği bilginiz dahilinde midir?
  2. Olayın kaza olmadığı, Türkan’ın katledilmiş olma ihtimaline yönelik herhangi bir soruşturmanız var mıdır?
  3. Türkan’ın evli olduğu erkeğin ve onun annesinin ifadesi alınmış mıdır?
  4. Hastaneye erken kaldırılması durumunda beyin ölümünün gerçekleşmeyeceği ihtimali varken Türkan neden saatlerce yerde bırakılmıştır? Bu konuda gerekli soruşturmalar ve yargılamalar yapılacak mıdır?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ