Mardin Roj

Bakanlık ‘operasyonda öldürüldü’ demişti: HPG’li Özer’in elleri kelepçeli fotoğrafı çıktı

Bakanlık ‘operasyonda öldürüldü’ demişti: HPG’li Özer’in elleri kelepçeli fotoğrafı çıktı
  • 16 Nisan 2021 12:35
İçişleri Bakanlığı’nın Lice’de operasyonda yaşamını yitirdiğini açıkladığı HPG’li Abdulsıttar Özer’in yüzükoyun, çıplak ve elleri arkadan kelepçelenmiş şekilde çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.
Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında üç gündür askeri operasyon sürüyor. Resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara göre, operasyonda iki HPG’li yaşamını yitirdi. Yerel kaynaklar operasyonla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Operasyonda bir HPG’linin sağ yakalandığı ancak akıbetinin ne olduğuna dair bir bilginin olmadığı belirtildi. Yerel kaynakların bu iddiası operasyonla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflar da güçlendiriyor.
İLK AÇIKLAMA SOYLU’DAN
Operasyonla ilgili önceki gün hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hem de İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, biri “turuncu kategoride” yer alan iki HPG’linin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, Diyarbakır’ın Lice ilçesi Arıklı Mahallesi bölgesinde özel harekat birlikleri tarafından düzenlenen operasyonda iki HPG’linin yaşamını yitirdiği ve yaşamını yitiren HPG’lilerden birinin kimliğinin Abdulsıttar Özer (Dara Zagros) olduğu kaydedildi.
BİR VİDEO İKİ FOTOĞRAF
Bu açıklamalardan bir gün sonra dün bir sosyal medya hesabından operasyonla ilgili bir video ve iki fotoğraf yayınlandı. Paylaşılan videoda, battaniye içine konularak taşınan bir HPG’linin cansız bedenine askerler küfür ve tekmeler savuruyor.
FOTOĞRAFTA KELEPÇELİ
Sosyal medya hesabından paylaşılan iki fotoğraf karesinden biri videoda cansız bedeni taşınan ve ismi açıklanmayan HPG’liye ait olduğu anlaşılıyor. Diğer fotoğraf karesinin ise ismi yaşamını yitirdi diye açıklanan Abdulsıttar Özer’e ait olduğu belirtildi. Yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, operasyon esnasında iki HPG’liden biri yaşamını yitirdi, diğeri sağ yakalandı. Yerel kaynakların “Sağ yakalandı” dediği Özer’in, sosyal medyadan paylaşılan fotoğrafta yüzü koyun çıplak ve elleri plastik kelepçeyle arkadan kelepçelenen kişi olduğu kaydedildi.
İNFAZ MI EDİLDİ?
Bakanlığın yaşamını yitirdiğini duyurmasından sonra servis edilen fotoğraf, “Özer sağ yakalandıktan sonra infaz mı edildi” sorusunu akıllara getirdi. Özer’in sağ yakalandığından emin olan yerel kaynaklar, daha sonra Özer’in akıbeti konusunda bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtti. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ