Mardin Roj

Bahçeli istedi, Erdoğan üniversite baraj puanlarını düşürdü

Bahçeli istedi, Erdoğan üniversite baraj puanlarını düşürdü
  • 10 Ağustos 2021

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından üniversiteye giriş puanlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

 

‘Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum.’ diyen Erdoğan, “Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacaktır.” dedi.

 

 

Erdoğan, şunları söyledi:

 

 

Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacaktır. Yapılan bu önemli değişiklikle birlikte üniversite tercih sürecinin tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cumhur İttifakı olarak gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

 

 

BAHÇELİ PAUNLARIN DÜŞÜRÜLMESİNİ İSTEMİŞTİ

 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Salgın dönemi göz önüne alınarak TYT baraj puanın 140’a, AYT baraj puanın da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ