Mardin Roj

Bagok’ta tanınmayacak hale getirilen cenazeler için bir aile daha başvurdu

Bagok’ta tanınmayacak hale getirilen cenazeler için bir aile daha başvurdu
  • 24 Aralık 2021 19:55

Bagok’taki hava saldırısında hayatını kaybeden 4 kadının cenazesi morgda tutulurken, bir aile daha cenazesini almak için kan örneği verdi.

 

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki Bagok Dağı’nda 11 Aralık’ta başlayan ve 15 Aralık’a kadar süren askeri operasyon sırasında gerçekleştirilen hava bombardımanında HPG’li olduğu belirtilen 6 kadın hayatını kaybetmişti. Kadınlardan Deniz Orak (Hîra) ve Simanur Kaya’nın (Mesken) cenazeleri aileleri tarafından alınarak, Artuklu ile Nusaybin’de defnedilirken, 4 cenaze halen morgda tutuluyor.

 

Bir aile daha teşhis için Mardin’e geldi. Diyarbakır Bismil ilçesinden gelen Fatma Çiçek’in ailesi tanınmayacak hale getirilen cenazeler arasından teşhis yapamadı. Bunun üzerine aile DNA testi yapılması için kan örneği vererek, Bismil’e döndü.

 

Önceki gün de Erzurum’un Karayazı ilçesine bağlı Aluca (Ulucanlar) köyünden gelen Betül Dilen’in (Dicle) ailesi teşhis yapamadığı için kan örneği vermişti.

 

DNA örneklerinin gelmemesi durumunda cenazelerin Aralık ayının son günü morgdan alınarak, Artuklu ilçesindeki Kimsesizler Mezarlığına defnedileceği belirtildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ