Mardin Roj

Bagok’ta hayatını kaybeden 2 HPG’li 4 ay sonra defnedildi

Bagok’ta hayatını kaybeden 2 HPG’li 4 ay sonra defnedildi
  • 26 Ağustos 2021
Bagok Dağı’nda hayatını kaybeden HPG’li Musa Anter Çatak ve Serhat Ericek’in cenazeleri, 4 ay sonra ailelelerine teslim edilerek, abluka altında defnedildi. 
Mardin’in Nusaybin ilçesindeki Bagok Dağı kırsalında 7 Mayıs’ta çıkan bir çatışmada hayatını kaybeden HPG’liler Musa Anter Çatak (Sidar Rizok) ve Serhat Ericek’in (Rizgar Koçer) cenazeleri 4 ay sonra ailelerine teslim edildi. Aileler, daha önce verdikleri DNA örneklerinin uyuşması üzerine önceki gün Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Cenazelerin teslim edilmemesi üzerine aileler dün erken saatlerinde bir kez daha Mardin’e geldi. Adli işlemlerin tamamlanması sonrası akşam saatlerinde Artuklu ilçesindeki Kamor Kimsesizler Mezarlığı’nda bulunan cenazeler, gömüldükleri yerden çıkarılarak ailelere teslim edildi.
ABLUKA ALTINDA DEFİN 
Çatak ailesi, çocuklarının cenazesini kendi imkanlarıyla tuttukları ambulansla Şırnak’ın İdil ilçesinde bulunan Şex Hesen Mezarlığı’na defnetti. Mezarlığı ablukaya alan polisler, cenaze törenine kimsenin katılmasına izin vermedi.
Ericek’in cenazesi ise, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan Mohris Mezarlığı’nda defnedildi. Ericek’in cenazesi de ailenin kendi tuttuğu ambulansla taşındı. Ericek’in cenazesinin defnedildiği mezarlık da polisler tarafından abluka altına alınırken, cenaze törenine kimsenin katılmasına izin verilmedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ