Mardin Roj

Ayşe Gökkan’dan Filistinli kadın tutuklulara dayanışma mektubu

Ayşe Gökkan’dan Filistinli kadın tutuklulara dayanışma mektubu
  • 16 Nisan 2021
Tutuklu TJA Sözcüsü Ayşe Gökkan, Filistinli kadın tutuklulara gönderdiği dayanışma mektubunda, “Türkiye ve İsrail zindanları, Kürt ve Filistinli kadınların direnişiyle inliyor” dedi. 
Özgür Kadın Hareketi’nin (Tevgera Jinên Azad-TJA) Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sözcüsü Ayşe Gökkan, İsrail’deki Filistinli tutukluların yaşadığı sistematik işkence ve hak ihlallerine karşı harekete geçilmesi çağrısıyla ilan edilen 17-24 Nisan Filistinli Esirlerle Dayanışma Haftası dolayısıyla dayanışma mektubu gönderdi. Gökkan, Jinnews aracılığıyla gönderdiği mektupta, Kürt ve Filistinli tutukluların ortak mücadeleyle Ortadoğu halklarına öncülük ettiğini belirterek, tutukluların özgürlük direnişini selamladı.
Gökkan’ın mektubunun devamında şu ifadeler yer aldı:
“Filistinli tutsak kadınlara ve kadın hareketlerine…
Emperyal güçler Kürdistan ve Filistin ülkelerini yok sayma vahşetine başvurduklarında tahmin edemedikleri bir hakikat ile yüzleştiler. Emperyal devletler maskelerini düşürdüler. Kürdistan ve Filistin kadınların direnişi, devletlerin iki yüzlülüğünü bir turnusol kağıdı gibi açığa çıkardı. Evet, belki bu devlet vahşeti bir anda sonlandırılamıyor ama devletler, devletleri devlet olmaktan çıkardığında kendilerinin de artık devlet değil, vahşet mekanizmaları olduklarını ispatlamış oluyorlar. Türkiye ve İsrail zindanları, Kürt ve Filistinli kadınların direnişiyle inliyor.
17 Nisan Filistinli tutsaklarla dayanışma gününde sizlerle birlikte olduğumuzu, Kürt tutsaklarla Filistinli tutsaklar Osmanlıcılık ve Siyonizme karşı mücadeleyi ortaklaştırarak Ortadoğu halklarına öncülük etmektedir.
Bijî berxwedana zindana
An azadî an azadî.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ