Mardin Roj

‘Ayrıcalıklılar’ tam kapanmayı da takmadı, cenazede toplandılar

‘Ayrıcalıklılar’ tam kapanmayı da takmadı, cenazede toplandılar
  • 02 Mayıs 2021

Yurttaş için ekonomik desteksiz ‘tam kapanma’ kararı alınırken AKP’lilerin tedbirlerden fiili muafiyeti sürüyor. Erdoğan bugün de bir cenazeye katıldı, cenazede ne tedbirlerle getirilen kişi sınırlamasına uyuldu, ne de sosyal mesafeye

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede 88 yaşında vefat eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın babası Ahmet Galip Yıldırım’ın cenaze namazına katıldı.

Yıldırım için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde cenaze namazı kılındı.

 

Namaza, Yıldırım’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Ahmet Galip Yıldırım’ın cenazesi, Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

tam-kapanma-da-ayricaliklilardan-bir-tam-kadro-cenaze-daha-871395-1.

 

AKP’Lİ İLÇE BAŞKANI PAYLAŞTI

Haber ajansları, kalabalık olduğu tahmin edilen cenazeden sınırlı fotoğraf geçerken cenaze namazı anından hiç fotoğraf geçilmedi.

AKP Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya ise, kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir video ile cenazede yer alan kalabalığı gösterdi.

 

TAM KAPANMA VE CENAZELER 

 

Alınan ‘tam kapanma’ kararına göre cenazelere en fazla 9 kişinin katılması ve sosyal mesafe tedbirlerine uyulması gerekiyor.

Ancak daha önceki birçok cenazede olduğu gibi “AKP’li ayrıcalıklılar”, hiçbir tedbire uymadan cenazelere katılmayı sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma genelgesinde cenaze törenine ilişkin olarak şunlar kaydedilmişti:

“Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat etmek amacıyla herhangi bir cenaze yakınının e-Devlet kapısındaki İçişleri Bakanlığına ait e-BAŞVURU veya ALO 199 sistemleri üzerinden yapacakları başvurular (yanında akraba konumundaki 9 kişiye kadar bildirimde bulunabilecektir) sistem tarafından vakit kaybetmeksizin otomatik olarak onaylanarak cenaze yakınlarına gerekli seyahat izin belgesi oluşturulacaktır.

Cenaze nakil ve defin işlemleri kapsamında başvuru yapacak vatandaşlarımızdan herhangi bir belge ibrazı istenilmeyecek olup Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyon üzerinden gerekli sorgulama seyahat izin belgesi düzenlenmeden önce otomatik olarak yapılacaktır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ