Aydeniz: Seçimin kilidi Kürtlerdir

Aydeniz: Seçimin kilidi Kürtlerdir
  • 25 Mayıs 2023 21:20
Yeşil Sol Parti, birçok kentten seçim çalışmalarına devam ederken, Şirnex’te temaslarda bulunan DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, “14 Mayıs stratejimiz neyse 28 Mayıs’ta aynı tavrı sergileyeceğiz” dedi. 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Şirnex’te seçim çalışmalarını sürdürdü. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti Mêrdin Milletvekili Saliha Aydeniz, Yeşil Sol Parti Şirnex milletvekillileri Newroz Uysal Aslan, Ayşegül Doğan, Halkların Demokratik Partisi (HDP), DBP, Özgür Kadın Hareketinden (TJA) yöneticileri, Cizîr’de Ticaret ve Sanayi Odası ile Şirnex Barosu’nu ziyaret etti. Heyet burada, 28 Mayıs’ta yapılacak seçime ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
Ziyarette konuşan Şirnex Baro Başkanı Rojhat Dilsiz, birinci tur seçimlerinde Şirnex ve ilçelerinde birçok usulsüzlüğün yaşandığını hatırlatarak, bunlara sahadaki avukatların anlık müdahale ettiğini söyledi. Dilsiz, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde de aynı tutumu sergileyeceklerini belirtti.
Daha sonra heyet, Cizîr ilçesine bağlı Cinibrê, Nehrib, Gozîk, Ernebat, Xerapreş, Cibirî köylerinde yurttaşlara bir araya geldi.
‘KİLİT KÜRTLERDİR’
Cinibrê köyünde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, seçimin daha bitmediğine dikkat çekerek, yurttaşlara 28 Mayıs’ta sandığa gitme çağrısı yaptı. Aydeniz, “Bilindiği üzere seçim daha devam ediyor. 14 Mayıs stratejimiz neyse 28 Mayıs’ta aynı tavrı sergileyeceğiz. Türkiye demokrasisi için Kürt halkı üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Kürt halkı bu görevi aynı zamanda özgürlüğü için de yapacak. Halkımızın 28 Mayıs’ta iktidarı değiştirmek için sandığa gideceğini ve duruşunu net bir şekilde göstereceğinden eminiz. Türkiye siyasetinin kilidi olan Kürt halkını bu konumdan almak istediler ancak 14 Mayıs seçim sonuçları da gösterdi ki halen kilit Kürt halkının elindedir. Moralimizi ve motivasyonunuzu düşürerek sandığa gitmemizi engellemeye çalışıyorlar. Halkımız umutlu olsun. Kilidi elimizden almak isteyenler, bizi siyasetsiz bırakmak isteyenler, aslında kendileri siyasetsiz ve kilitsiz kaldılar. Onun için faşizmle ortalığı karıştırmak istiyorlar. AKP’nin ittifakı Kürtlere düşman bir ittifaktır. Türkiye’nin demokrasisi için, Kürdistan’ın özgürlüğü için hepimizin sandıklara gitmesi gerekiyor” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ