Mardin Roj

Aşı karşıtıydı, Koronavirüsten öldü

Aşı karşıtıydı, Koronavirüsten öldü
  • 22 Ağustos 2021

Temmuz ayında koronavirüse  yakalanan Valentine’in, salgına yakalandıktan sonra takipçilerinden aşı olmalarını istediği ve aşı karşıtlığından pişman olduğu öğrenildi.

 

ABD’de koronavirüs (Covid-19) aşısına karşı açıklamalarda bulunan radyo sunucusu Phil Valentine, Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti.

61 yaşındaki sunucunun ölümünü çalıştığı Nashville radyo istasyonu Super Talk doğruladı.

Associated Press’te yer alan habere göre, Valentine koronavirüs sebebiyle hastaneye kaldırılmadan önce dinleyicilerine, “Bu koronavirüse yakalanırsam, ondan ölme şansım var mı?” diye düşünmelerini söylemiş, eğer öyleyse, onlara aşı olmalarını tavsiye etmiş, muhtemelen ölmeyeceğini düşündüğü için aşı olmamayı seçtiğini ifade etmişti.

Valentine, koronavirüse yakalanmadan önce maske zorunluluğuna ve aşı programına karşı sözleriyle biliniyordu.

Temmuz ayında koronavirüse yakalanan Valentine, Facebook hesabından semptomların “öksürük, yorgunluk ve nefes tıkanıklığı” olduğunu söylemişti. Valentine, koronavirüse yakalandıktan sonra takipçilerinden aşı olmalarını istemişti.

Valentine, yoğun bakıma kaldırıldıktan sonra erkek kardeşi Mark Valentine, “aşılama konusunda daha sesli bir savunucusu olmadığı” için pişmanlık duyduğunu açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ