Mardin Roj

Artuklu Üniversitesi soruşturmayı doğruladı, haberi hedef aldı

Artuklu Üniversitesi soruşturmayı doğruladı, haberi hedef aldı
  • 26 Ağustos 2020 10:48 | Son Güncellenme: 26 Ağustos 2020 10:49

Artuklu Üniversitesi hakkında YÖK tarafından başlatılan soruşturmaya dair açıklama yapan üniversite yönetimi, müfettişlerin incelemesinin devam ettiğini belirterek, haberlerin “kasıtlı” olduğunu iddia etti.

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi hakkında başlatılan geniş çaplı soruşturmaya ilişkin haberlerin yayınlanmasının ardından üniversite yönetimi açıklama yaptı. Başlatılan soruşturma kapsamında YÖK’ün görevlendirdiği müfettişlerin incelemesinin devam ettiği belirtilen açıklamada, yapılan “haberlerin kurum ve çalışanlarını yıpratma amacı” olduğu öne sürülerek, “özel ve kasıtlı” olduğu iddia edildi.

Haberi yalanlamayan ancak haberde yer alan soruşturma gerekçelerinin “uydurma ve asılsız olduğu” savunmasında bulunulan açıklamada, “İnceleme sonucunda haberlere konu olan iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkacaktır. Buna rağmen inceleme sonucu beklenmeden sansasyonel bir şekilde ve incelenme sonuçlanmış gibi basın üzerinden bu şekilde sunulması; üniversite tercihlerinin yapılıp kayıtların alınacağı bu günlerde, üniversitemize öğrencilerin teveccühünü azaltacak bir girişim olarak üniversitemiz kadar şehrimizi de hedef almaktadır” iddiasında bulundu.

Açıklamanın devamında, haberle ilgili “organize” suçlaması getirilerek, haberlere itibar edilmemesi istenip, “Üniversitemizde şevkle ve azimle sürdürülmekte olan eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalara odaklanılması gerektiği önemle arz olunur” ifadesi kullanıldı. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ