Mardin Roj

Artuklu Üniveristesi’nde kazan kaynıyor: İstifalar peş peşe geldi

Artuklu Üniveristesi’nde kazan kaynıyor: İstifalar peş peşe geldi
  • 24 Ağustos 2020 14:24 | Son Güncellenme: 24 Ağustos 2020 14:25

Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Öztürk ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Eren Dağlı, görevlerinden istifa etti.

Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Öztürk ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Eren Dağlı, görevlerinden istifa etti. Mardin Haber Gazetesi İstifa eden Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Öztürk’ün yerine ise Rektör tarafından jet hızıyla Danışman Kadrosunda Görev yapan Öğretim Görevlisi Ömer Murat Öter Genel Sekreter Vekili olarak atandığını yazdı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Eren Dağlı’nın yerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahap Özpolat geçici olarak atandı.

Sekreter Vekili Doç. Dr. Mustafa Öztürk istifa etmesi ise üniversitedeki işleyişe dair rahatsızlıklarının olduğu ve rektörle uzun bir süredir bazı temel işleyişlerle ilgili olarak tartıştığı ve görüş ayrılığında olduğu iddia edildi.

Genel sekreterin istifasının ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanının da istifa etmesi Dekanın istifa nedenine ilişkin olarak da yönetimle uyumsuzluk olduğu ileri sürülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ