Mardin Roj

Artuklu İstasyon’daki ev baskınında yaşamı yitiren Şimdi defnedildi

Artuklu İstasyon’daki ev baskınında yaşamı yitiren Şimdi defnedildi
  • 30 Eylül 2019

Artuklu’da bir eve yapılan baskın sırasında yakalanmamak için yaşamına son verdiği ve HPG’li olduğu kaydedilen Fırat Şimdi, defnedildi. Baskın sonrası gözaltına alınan aile bireylerinden kadın ve çocuk olanlar serbest bırakıldı.

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde sabah saatlerinde özel hareket polisleri tarafından baskın yapılmış, baskında HPG’li olduğu iddia edilen Fırat Şimdi’nin yakalanmamak için yaşamına son verdiği iddia edilmişti. Ayrıca, aralarında 4 çocuğun da olduğu toplam 15 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 4 çocuk ve kadınlar, Mardin Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Aynı aileden olan ve halen gözaltında tutulan Azad, Memduh, Orhan, Serdar ve Erdal Şimdi’nin ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.


KAYYUM CENAZE ARACI VERMEDİ

Öte yandan, baskın sırasında hayatını kaybeden Ferhat Şimdi’nin cenazesi Mardin Devlet Hastanesi’ndeki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alındı. Şimdi’nin cenazesi, İstasyon Mahallesi’nde bulunan mezarlıkta defnedildi. Cenaze merasimine aile fertlerinin dışında kimsenin katılmasına izin verilmedi. Şimdi için aile evinde taziye kuruldu.

Cenaze için kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden talep edilen cenaze aracının ise verilmediği aktarıldı.

YAKINLARI KONUŞTU

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan aile üyelerinden Halide Şimdi, yaşadıklarını anlattı. Şimdi, sabah saat 05.00 sularında anons sesleri ile uyarıldıktan sonra evden çıktıklarını aktardı. Şimdi, olayın yaşandığı sırada kendilerinin evin dışında olduklarını belirtti. Diğer aile bireyleri de Fırat Şimdi’nin canlı yakalanmamak için yaşamına son verdiğini kaydetti. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ