Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerden zorunlu bağış alınıyor

Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerden zorunlu bağış alınıyor
  • 26 Ocak 2021 11:17
Mardin’de Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan ücretsiz kurslara katılmak isteyenlere “zorunlu bağış” yaptırıldığı ortaya çıktı.
Mardin’in Artuklu ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan ücretsiz kurslara katılmak isteyen kursiyerlerin “bağış” yapmaya zorlandığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde Türkiye’nin her yerinde ücretsiz olarak açıldığı belirtilen kurslara Mardin’de kayıt yaptırmak isteyen kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kurs ücreti ödemeleri gerektiği belirtildi.
KUSR ÜCRETSİZ BAĞIŞ ZORUNLU 
Kayıt yapan kursiyerlerden alınan 100 TL’lik ücret için verilen makbuzda ise, Okul Aile Birliği’ne “bağış” yaptıkları belirtildi. Mardin Artuklu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü adına verilen bağış makbuzunda Artuklu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Hakan Gökmen’in kaşesi ve imzası yer aldı.
BÜYÜK VURGUN 
Uygulamaya tepki gösteren kursiyerler, “Kursların ücretsiz değil de bağış karşılığında verileceğini söyleseler bunda sorun olmayacak belki ama hem ücretsiz kurs deyip hem de böyle yapmaları doğru değil. İnsanlara zorla bağış yaptırıyorlar. Biz kurs ücreti denildiği zaman, yine makbuz karşılığı ödeme yapacağımızı söyledik, ama karşımıza bağış makbuzu çıktı. Bağış gönüllü yapılan bir şeydir. Bunlar açık açık zorla insanlara bağış yaptırıyor. Bunun adı soygundan başka bir şey değil. Binlerce kişiden 100 TL alındığını düşününce ortaya büyük bir vurgun çıkıyor. O nedenle buna son verilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

(MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ