Mardin Roj

Artuklu Belediyesi’ndeki yolsuzluklar Meclis gündeminde: Altın varaklı plaket nasıl alındı?

Artuklu Belediyesi’ndeki yolsuzluklar Meclis gündeminde: Altın varaklı plaket nasıl alındı?
  • 13 Nisan 2022 10:48 | Son Güncellenme: 13 Nisan 2022 00:51

AKP’li Artuklu Belediyesi’nin altın varaklı plaketler ile hediyelik eşyalara yüzbinlerce lira harcaması Meclis gündemine taşındı.

 

AKP’li Artuklu Belediyesi’nin altın varaklı plaketler ile hediyelik eşyalara yüzbinlerce lira harcaması Meclis gündemine taşındı. HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Artuklu Belediyesi’nde altın varaklı plaket alımına dikkat çekerek, sorularını yöneltti.

 

Ebru Günay’ın vermiş olduğu soru önergesi şu şekilde;

 

“Artuklu Belediyesi’nin özel kalem harcamalarında, “Temsil Ağırlama” giderleri adı altında “doğrudan temin” yoluyla yemeğe 620 bin, altın varaklı plaket ve hediyelik eşyalara ise 172 bin TL harcadığı kamuoyuna yansımıştır.

Artuklu Belediyesi’nin gelen misafirlere ya da organizasyonlarda katılımcılara verilmek üzere elektrik firmasından alınan altın varaklı plaketler için belediye bütçesinden 138 bin 650 TL ödendiği faturalara yansımıştır. Belediyenin aynı zamanda 8 bin TL değerinde de gümüş teşbih, anahtarlık ve kalemlik alımı yaptığı kayıtlara yansımıştır.

 Bu bağlamda;

  1. Mardin Artuklu Belediyesi’nin özel kalem harcamalarında, “Temsil Ağırlama” giderleri adı altında “doğrudan temin” yoluyla yemeğe 620 bin, altın varaklı plaket ve hediyelik eşyalara ise 172 bin TL harcadığı bilginiz dahilinde midir?
  2. Elektrik firmasından alınan altın varaklı plaketler için hangi gerekçe ile belediye bütçesinden 138 bin 650 TL ödenmiştir?
  3. Altın varaklı plaketler neden bir elektrik firmasından satın alınmıştır? Bu elektrik firmasının adı nedir?
  4. Altın varaklı plaket alımı hangi usullere göre gerçekleştirilmiştir?
  5. “Temsil ağırlama ve yemek davetleri” adı altında 620 bin TL ödenen yemekler kaç kişilik olarak ve hangi firmaya ödenmiştir?
  6. Mardin Artuklu Belediyesi mevcut yönetimde gerçekleştirilen yolsuzluk ve usulsüzlük nedeniyle oluşan kamu zararı miktarı ne kadardır?
  7. Mardin Artuklu Belediyesi’nde son 6 yılda yapılan usulsüzlükler nelerdir?
  8. Usule uygun gerçekleştirilmeyen alımların iptal edilmesi, zararın sorumlu kişilerden karşılanması ve sorumluların yargılanması için gerekli işlemleri başlatacak mısınız?
  9. Daha önce de defalarca usulsüzlüklerle gündeme gelen Artuklu Belediyesi’ne kaç kez müfettiş görevlendirilmiştir?”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ