Mardin Roj

Artuklu Belediyesi’nde parklar kaderine terk edildi

Artuklu Belediyesi’nde parklar kaderine terk edildi
  • 22 Eylül 2020 10:51 | Son Güncellenme: 23 Eylül 2020 20:01

Artuklu’da kaderlerine terk edilen parklardaki ağaçlar ve çiçekler kurumaya yüz tuttu. Halk ise ilgisizlikten dökülen parkların yapılmasını istiyor.

AKP yönetimindeki Mardin Artuklu Belediyesi’nin 2019 yılına ilişkin hazırladığı faaliyet raporunda, onarımlarının yapıldığı belirtilen parklar bakımsızlıktan dolayı kullanılamaz hale geldi. Belediyeye bağlı 46 parkta bulunan ağaç ve çiçekler, sulamama yapılmaması ve bakımsızlıktan dolayı kurumaya yüz tuttu. Parklardaki çimler de sarardı. Yine, parklardaki çöplerin toplanmaması kirliliği beraberinde getiriyor. 2014 ve 2016 yılları arasında çekilen fotoğraflarda yemyeşil görünen parklar, bugünlerde terk edilmiş mekanları andırıyor.

İLGİSİZLİK

Mahalle sakinleri, defalarca kez parkların durumuna ilişkin belediyeye başvuru yaptıklarını, ancak herhangi bir çalışmanın yapılmadığını aktardı. 13 Mart Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Ceyhan Erdolu, mahallelerindeki Ataşehir Parkı’nın 2009 yılında topladıkları imza üzerine yapıldığını aktardı. Ancak aradan geçen süre boyunca parklara gerekli özenin gösterilmediğini belirten Ceyhan, “Bakımları yapılmıyor. Kaderine terk edilmiş. İnsanlar burada dinlenmek için can atıyor. Ama bu ilgisizlik insanları dinlenmekten de alıkoyuyor” dedi.

Parklardaki otların kuruluğunun mevsim ile alakası olmadığını kaydeden Erdolu, “Sadece bu park değil. Bütün parklar aynı. Sürekli ‘gündeme alacağız’ diyorlar ama yine de olduğu gibi duruyor. Parkların bakımlarının yapılmasını istiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ