Mardin Roj

Artuklu Belediyesi’nde işten çıkarma: Başkan ve İl Başkanı oyun oynuyor

Artuklu Belediyesi’nde işten çıkarma: Başkan ve İl Başkanı oyun oynuyor
  • 7 Eylül 2022 16:11

AKP’li Artuklu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın istifasının ardından göreve getirilen Mehmet Tatlıdede, 15 kişiyi işten çıkardı.

 

Mardin’de AKP’li Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın istifasının ardından 30 Temmuz’da Belediye Meclisi tarafından seçilen Mehmet Tatlıdede, 15 işçiyi işten çıkardı. İşçiler, işten çıkarılma gerekçeleriyle ilgili, “Bizim yerimize 15 kişi alacaklar. Bunlardan para almışlar. O yüzden bizi işten çıkardılar” iddiasında bulundu. Sabah saatlerinde işçilerin gittiği belediye binası önüne çok sayıda polis sevk edildi. Yaşanan tartışma üzerine Belediye Meclisi toplantısını erken bitirdi.

 

Toplantının ardından AKP’li Meclis üyeleri Ahmet Allak ve Aziz Çiçek, işçilerle görüşme aldı. Görüşmede konuşan AKP’li Meclis üyesi Ahmet Allak, kendilerinin yaptığı görüşmede Belediye Başkanı Tatlıdede’nin yarın geleceğini ve sorunun çözüleceğinin kendilerine aktarıldığını söyledi. Ardından AKP’li Meclis üyesi Aziz Çiçek de Belediye Başkanı Tatlıdede ile görüştüğü Tatlıdede ile arasındaki görüşmeye dair şunları söyledi: “Dedi ki, ‘bunu müfettiş yaptı.’ Dedim müfettişin böyle bir şey yapma hakkı yok. Müfettiş soruşturmasını açar, sonra gerekeni yapar. Daha sonra ‘İl Başkanı yaptı’ dedi. Sonra ‘Vali bey yaptı’ dedi. Ben vali beyin bu insanların ekmeğiyle oynayacağına inanmıyorum. Oynamışsa, şu an HDP’nin Meclis üyeleri bunu kabul etmiyor, ‘biz imzalamamışız’ diyor. Mehmet Tatlıdede imzalamış, tabi onun arkasında da Faruk (AKP Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç) var. Bunlar beraber oyun oynuyor. Bastı kaçtı.”

 

İl Başkanı Kılıç ile kendisinin görüştüğünü ve “Benim haberim yok” dediğini belirten Çiçek, “İl başkanından habersiz buradan bir şey çıkmıyor. Hakkınızı hukukunuzu savunacağız. Yarın başkan da gelecek, bu toplantıya da gerek yok. Biz Meclis üyeleri geleceğiz görüşeceğiz, ona göre karar vereceğiz” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ