Artuklu Belediyesi’nde İmar Müdürü görevden alındı, temizlik personeli yapıldı

Artuklu Belediyesi’nde İmar Müdürü görevden alındı, temizlik personeli yapıldı
  • 6 Ekim 2020 22:01

Artuklu Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Müdürü Selim Bodur, görevden alınarak temizlik personeli yapıldı.

Artuklu Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Müdürü Selim Bodur, görevden alınarak temizlik personeli yapıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından İmar Koruma Planına ilişkin gönderilen yazıyı Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’dan önce Meclis üyelerine verdiği iddiası ile görevden alınan Selim Bodur, bizzat Belediye Başkanının talimatı ile cezalandırıldı. Artuklu Belediyesi’nin 31 Mart seçimlerinde başına geçen Tutaşı’nın, YİKOB’ta iken özel olarak getirdiği bir personel olan Bodur’u görevden alarak cezalandırması tartışmalara neden oldu.

Kendisi şehir dışında iken görevden alınan Bodur’un görevden alınmasının asıl nedeninin ne olduğu bilinmiyor. Ancak gerekçe Büyükşehir tarafından gönderilen yazının Başkandan önce Meclise verilmesi olarak söylense de bunun bahane olduğu belirtiliyor.

Bodur’un görevden alınmasının asıl nedeni merak edilirken, iddiaya göre Bodur, İmar İşlerinde daha önce yaşanan usulsüzlükleri başına dert açması endişesi ile sürdürmek istemediği için görevden alındı. Belediyeden ise, tatmin edici bir açıklama yapılmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ