Mardin Roj

Artuklu Belediyesi ‘yapacağız’ diyor, yapmıyor

Artuklu Belediyesi ‘yapacağız’ diyor, yapmıyor
  • 10 Ocak 2021

Artuklu Belediyesi’nin, Arnavut taşları döşediği sokaklarda alt ve üst yapı sorunu mahallelileri çileden çıkardı. Yayaların düşme, yaranlama tehlikesi yaşadığı sokaklarda, araçlarda maddi hasarlar oluşuyor.

Mardin’de AKP yönetiminde olan Artuklu Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan sokak ve caddelerin alt ve üst yapısı yurttaşları çileden çıkardı. İlçeye bağlı tarihi yerleşim yerlerinden Savurkapı Mahallesi’nde sokaklara döşenen Arnavut taşlarının bir bir yerlerinden sökülmesi, yaya ve araçları yürüyemez hale getirdi. Aydınlatmanın olmadığı sokaklarda araçlarda maddi hasar meydana gelirken, yayalar da çukur ve tümseklere takılarak düşme tehlikesi yaşıyor. Yaptıkları tüm başvurulara rağmen sonuç alamayan mahalle halkı, soruna bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

HER DEFASINDA ‘YAPACAĞIZ’ CEVABI

Mahalleli Kadir Atasoy, belediyeye verdikleri tüm dilekçelere “gelip yapacağız” cevabı aldıklarını belirterek, bir buçuk yıldır sonuç alamadıklarını söyledi. Sokaklarda yürünemez hale gelindiğini anlatan Atasoy, aracıyla sokaktan geçtiği esnada seken taşın direksiyon pompasını patlattığını ileri sürdü. Bu nedenle zarara uğradığını da sözlerine ekleyen Atasoy, taşların kesici etkisi olması nedeniyle de araçların lastiklerinin patladığını ifade etti. Bulundukları bölgenin turistik bir bölge olmasına rağmen tadilatın yapılmadığını vurgulayan Atasoy, belediyeye yeniden çağrıda bulundu.

HALK TAŞINIYOR

Sokakların yanı sıra elektrik panolarının açık kaldığını, aydınlatmaların olmaması nedeniyle sokakların karanlık olduğunu dile getiren Rıdvan Köle ise evlerine rahat gidemediklerini belirtti. Kente gelen turistlerin bozu ve karanlık yollardan kaynaklı gezemediğini aktaran Köle, insanların bu sebepten dolayı mahalleden taşındığını öne sürdü. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ