Mardin Roj

Antik Dara’ya giden kestirme yolun açılmasını istediler

Antik Dara’ya giden kestirme yolun açılmasını istediler
  • 06 Aralık 2021

Mardin Nusaybin yolu üzerinde bulunan ve Dara Antik Kentine giden 7 kilometrelik yolun açılmasını istediler.

 

Mardin Nusaybin yolu üzerinde bulunan ve Dara Antik Kentine giden 7 kilometrelik yol, “güvenlik” gerekçeleri ile 5 yılı aşkın bir süredir kapalı bulunuyor. Kayyım tarafından kapatılan yol kapalı olduğu için hem bölgeye gelen turistler hem de köy sakinleri uzun zamandır 14 kilometreyi aşan yolu kullanmak zorunda kalıyor. Köylülerin yolun açılması yönündeki talebi ise, yıllardır kabul görmüyor.

 

Akaryakıt fiyatlarının yükselmesi ile birlikte köylüler yeniden yolun açılmasını talep ediyor.  Dara Antik Kenti sakinleri tarafından paylaşılan mesajda köy sakinleri derdini şu şekilde anlattı:

 

“Mardin Nusaybin arasından bulunan ve akıncı yol kesiminde akıncı ve antik dara kenti güzergahında bulunan yol güvenlik ve kayyum gerekçesi ile trafiğe kapatılmıştır. Son zamanlarda artan akaryakıt fiyatları ve bu güzergahı rutin olarak günde en az 2 kere kullanmakta olan vatandaşlar vardır. Bu maddi olarak çok sıkıntı yaratmakta, antik kente ziyarette bulunmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin yolu bulmakta zorluk çektikleri ve gelen giden araçların çoğu kazaya sebebiyet verdiği tespit edilmiş.

 

Olacak büyük felaket ve kazaların önlenmesi için yetkililerden bu resmî yolun bir an önce açılması talebinde bulunmaktayız. Bu gönderiyi paylaşarak bizlere destek olmanızı rıca ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ