Mardin Roj

AKP’nin Ensar aşkı bitmiyor: Vakıf yöneticisine milyonluk ihale

AKP’nin Ensar aşkı bitmiyor: Vakıf yöneticisine milyonluk ihale
  • 29 Temmuz 2021

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin, adı Karaman’da çocuklara yönelik cinsel istismar skandalına karışan yandaş Ensar Vakfı’na yönelik ‘hizmetlerine’ bir yenisi eklendi.

 

 

 

İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki kamu mallarını adı Karaman’da çocuklara yönelik cinsel istismar skandalına karışan Ensar Vakfı ile TÜRGEV gibi iktidara yakın ve dinci vakıfların hizmetine açan AKP’li Üsküdar Belediyesi, bu kez de kamu ihalesini Ensar Vakfı yöneticisine verdi.

 

 

 

 

AKP’li Üsküdar Belediyesi, 6 milyon 323 bin TL’lik bir ihaleyi Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’e verdi. Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre ihaleye ilişkin telefonla ulaşılan Şirin, sorulara “İşinize bakın” yanıtını vererek görüşmeyi sonlandırdı.

 

 

 

 

Üsküdar Belediyesi İşletme Müdürlüğü 27 Nisan’da, 2021 yılı için 6 milyon 323 bin TL karşılığında, 25 bin gıda kolisi alımı ihalesine çıktı. İhale 3 Haziran’da sonuçlandı. Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyeliği yapan ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’in şirketi Şirin Kardeşler Gıda tek başına girdiği ihaleyi 5 milyon 700 bin TL bedelle kazandı.

 

 

 

 

ÇOCUKLARA CİNSEL YÖNELİK CİNSEL İSTİSMAR SKANDALINA ADI KARIŞAN ENSAR VAKFI İLE YAKINLIK

 

 

 

 

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Şirin’in yakınlıkları dikkat çekiyor. Trabzonlu olan iki ismin sıklıkla ziyaret ve etkinliklerde bir araya geldiklerine ilişkin fotoğraflar sosyal medya hesaplarında yer alıyor. 2015 yılında Ensar Vakfı’nın Üsküdar Şubesi’nin açılışında konuşan Türkmen,  “Gün birlik günüdür. Ve gün, herkesin safının belli olması gerektiği gündür. Hiç çekinmeye gücenmeye gerek yoktur. Herkes safını belli edecektir ve adamımıza, vakfımıza, davamız uğruna ömrünü adamışlara sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

 

Öte yandan Türkmen, geçen mayıs ayında Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Vefa Yunus Taylan’ı Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı’na atamıştı. Üsküdar Belediyesi 2018’de biri Sultantepe Mahallesi’nde diğeri de Bulgurlu Mahallesi’nde bulunan iki kamu binasını Ensar Vakfı’na bedelsiz tahsil etmişti. Yine Üsküdar’daki Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bitişindeki yurt binası da bedelsiz olarak 49 yıllığına TÜRGEV’e verilmişti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu dönemde Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyesiydi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ