AKP’li vekilden Demirtaş’ın çocukları hakkında iğrenç sözler

AKP’li vekilden Demirtaş’ın çocukları hakkında iğrenç sözler
  • 2 Eylül 2020 12:05

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla aynı anda görüştürülmemesine ilişkin yaptığı paylaşımda, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş” diye hakarette bulundu.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a hakarette bulundu. AKP’li Akkal, Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu cezaevinde kızları Delal ve Dilda ile birlikte görüştürülmemesine ilişkin yaptığı paylaşımda, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize..” diye yazdı.

TEPKİLER ÜZERİNE TWİTİ SİLDİ

AKP’li Akkal, paylaştığı twiti tepkiler üzerine bir süre sonra sildi.

‘HESAPLARI KARIŞTIRDIM’

Tepkiler üzerine kısa bir süre sonra bu paylaşımı silen Akkal, yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu paylaşımın hesapları karıştıran danışmanı tarafından yapıldığını ileri sürdü.

Akkal’ın açıklaması şöyle:

“Kamuoyunun bilgisine;

Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ