AKP’li vekil Fakıbaba hem AKP’den hem vekillikten istifa etti

AKP’li vekil Fakıbaba hem AKP’den hem vekillikten istifa etti
  • 20 Ekim 2022 13:13

AKP’li Urfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AKP’den ve vekillikten istifa etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fakıbaba, “AK Parti Üyeliği ve Milletvekilliğinden istifamla ilgili açıklamamı Milletime saygılarımla arz ediyorum” dedi. Öte yanan Fakıbaba’nın İYİ Parti’ye geçeceği iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. Fakıbaba’nın çarşamba günü gerçekleşecek olan İYİ Parti’nin grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener tarafından parti rozeti takılarak, İYİ Parti’ye katılacağını aktarıldı.

 

FAKIBABA’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

 

Fakıbaba’nın paylaşımı şöyle:

 

“BU FIRSATI BANA VEREN BÜTÜN BÜYÜKLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına teşekkür ediyorum.

Bu yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm.

“BERABER OLMAYACAĞIM İÇİN DE MUTLUYUM”

Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.

 

AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur.”

 

FAKBABA’DAN İLK AÇIKLAMA

Fakıbaba, Halk TV Programlar Koordinatörü İpek Özbey’e konuştu. Fakıbaba, “Çok mutluyum, rahatladım. Artık özgürüm. Dokunulmazlığım yok. Her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum” dedi.

 

Özbey, İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ta Fakıbaba ile görüşmesini aktardı:

 

 

‘Ben çok mutluyum. Yaptığım açıklamanın arkasındayım’ dedi. Gerçekten sesi çok iyi geliyordu. ‘Ben artık özgürüm, milletvekili de değilim AK Partili de değilim. Bundan sonrada her şeyin çok çok iyi olacağını düşünüyorum’ dedi. Siyasi hayatını bitirecek bir sinyal almadım ben konuşmadan. Sayın Fakıbaba’dan söz aldık. İlk canlı yayına bizim kanalımızda çıkacak. Fakıbaba’nın sesi çok iyi geliyordu.

 

FAKIBABA İYİ PARTİ’YE GEÇİYOR, ROZETİNİ AKŞENER TAKACAK

Halk TV Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi’nde Fakıbaba’nın çarşamba günü gerçekleşecek olan İYİ Parti’nin grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener tarafından parti rozeti takılarak, İYİ Parti’ye katılacağını aktardı.

 

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

Şanlıurfa / Birecik – 1951, Ali, Rızkiye.

 

Tıp Doktoru, Genel Cerrahi Uzmanı; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

 

Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisas yaptı. Amerika’da Texas Eyaleti Arlington Hastanesinde gözlemci olarak bulundu. Iğdır ve Birecik Devlet hastanelerinde ve Şanlıurfa SSK Hastanesinde Başhekimlik yaptı. 2 dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

 

25 ve 26. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. 65. Hükûmette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.

 

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ