Mardin Roj

AKP’li belediyenin araçları Çevre Bakanlığı’ndan

AKP’li belediyenin araçları Çevre Bakanlığı’ndan
  • 30 Eylül 2019

Mardin’deki AKP’li belediyelerden biri olan Artuklu Belediyesi’nin şehrin ihtiyaçlarına yetişememesi ve araç filosunun yetersiz olması nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı belediyeye araç desteğinde bulundu.

Mardin’de HDP’li Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanırken ve HDP’li belediyelerin neredeyse tüm faaliyetlerine kamu kurumlarınca engel olunurken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AKP’li Artuklu Belediyesi’ne araç hibe etti.

Ancak Bakanlığın hibe ettiği araç sanki belediye tarafından satın alınmış gibi Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı açıklama yaptı. Başkan Tutaşı, belediyenin araç filosunu genişlettiklerini söylerken, “Bu konuda kaynaklarımızı en akılcı şekilde kullanmak suretiyle çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Bakanlığın hibe ettiği araç hakkında açıklama yapan Başkan Tutaşı, “İlçemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Kaynaklarımızın maksimum şekilde hizmet olarak dönmesi için çaba veriyoruz” dedi. Tutaşı, “Belediyemiz yaşanabilir bir Artuklu hedefiyle ilçemizin tüm mahalle ve sokaklarında etkin bir şekilde çalışıyor. Mesai mefhumu dinlemeksizin vatandaşlarımızın beklentilerini yerine getirmek için çalışıyoruz. Belediyemizin kaynaklarının son kuruşuna kadar halkımıza hizmet etmek için mücadele ediyoruz. Çalışmaların yapılmasında kullanılacak araç ve gereçlerin de en modern şekilde olmasını istiyoruz. Bu nedenle araç filomuzu genişletme çalışmalarımız sürüyor. Filomuzu genişletirken bütçemizi de düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Akılcı hareket ettiklerini savunan Başkan Tutaşı,”Biz tüm bütçemizin vatandaşlarımızın beklediği ve istediği bir Artuklu olarak harcanmasını istiyoruz. Bu nedenle devletimizden ve kuruluşlardan hibe ve yeni araç alınması için çaba veriyoruz. Bu sayede bütçemizin en iyi şekilde kullanılmasına vesile oluyoruz. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından temizlik işlerinde kullanılmak üzere bir kamyon teslim aldık. Bizler bu anlayışla ilçemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ” diyerek sözlerine son verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ