Mardin Roj

AKP’li Belediye Başkanı Tutaşı’dan AKP’li Meclis üyelerine ağır sözler

AKP’li Belediye Başkanı Tutaşı’dan AKP’li Meclis üyelerine ağır sözler
  • 27 Ekim 2021 14:43

AKP’li Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, HDP’li ve bir kısım AKP’li Meclis üyesinin oyu ile 2022 yılı bütçesinin düşürülmesine tepki gösterdi. Tutaşı, tepkisini AKP’li Meclis üyelerine yöneltti. 

 

Mardin’de AKP yönetiminde olan Artuklu Belediyesi’nin 2022 Yılı Mali Bütçe görüşmeleri tamamlandı. 3’ü AKP’li 2’si HDP’li üyeden oluşan Plan Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan Tahmini Bütçe Taslağı komisyonda 1 “Hayır” oyuna karşı 4 “Evet” oyu ile kabul edilerek Meclis’e sunuldu. Meclis’e sunulan Bütçe Taslağı 32 sandalyeli Artuklu Belediye Meclisi’nde AKP’li Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın muhalefetine rağmen 9 “Hayır” oyuna karşı 23 “Evet” oyuyla kabul edildi. Tutaşı, bütçesinin düşürülmesine tepki gösterdi. Tutaşı özellikle AKP’li Meclis üyelerini hedef aldı.

 

AKP’li meclis üyeleri için “HDP’lilerle işbirliği yaptılar” diyen Artuklu Belediye Başkanı AKP’li Abdulkadir Tutaşı, “Bu bütçe Ak Partili ve HDP’li meclis üyelerinin işbirliğiyle kabul edildi. Bu arkadaşların takdiri bütçeyi biraz fazla gördüler. Şuanda belediyede mevcut meclis üyesi olan arkadaşlar 2014 yılında HDP’li belediye 147 milyon bütçe talebine evet diyen arkadaşlar kendi partileri olan Ak Partili belediyelerinin 150 milyonluk bütçesine hayır dediler. 8 sene önce bütçe 147 milyondu. Ve o günden bugüne kadar şartların ne kadar değiştiğini bilmelerine rağmen böyle bir karar aldılar. Tabi bu menfaate dayalı bir olay arkadaşların beklentisi başkaydı beklentilerini benden bulamayınca böyle karar aldılar. 2014’de BDP’li belediyenin 147 milyonluk bütçesine ‘evet’ diyen Ak Partili arkadaşlar şuanda  kendi partilerinde olan bir belediyenin 150 milyonluk bütçe talebine hayır demekle ne yapmak istiyorlar” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ