Mardin Roj

AKP’li Belediye Başkanı Tutaşı: Kürt sorunu diyalogla çözülür

AKP’li Belediye Başkanı Tutaşı: Kürt sorunu diyalogla çözülür
  • 08 Ekim 2019

AKP’li Artuklu Belediye Başkanı, yerine kayyum atanan Ahmet Türk için “Düzgün bir Kürt” yorumunda bulunurken, “Kürt sorunu diyalogla çözülür” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin öğrencileri tarafından düzenlenen “İnovatif Gelişim Zirvesi 19” programına katılan Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Habertürk’ten Yasemin Güneri’ye konuştu.

Güncel siyasetle ilgili fikirlerini beyan eden Tutaşı, “Ahmet Türk, Orhan Miroğlu, Sırrı Sakık ve Savcı Sayan bir araya gelirse Kürt sorunu çözülür” dedi.

İnovatif Gelişim Zirvesi 19 programına “Mardin’den yeni bir Aziz Sancar çıkması için canımı veririm” diyerek desteğini duyuran Artuklu Belediye Başkanı, “Terörle değil güzelliklerle anılmak istiyoruz” diye ekledi.

‘KÜRT SORUNU DİYALOGLA ÇÖZÜLÜR’

Ahmet Türk için “Düzgün bir Kürt, Asil bir Kürt” diyen Abdülkadir Tutaşı, Kürt sorununun diyalogla çözüleceğini inandığını belirterek, “Ahmet Türk ile etrafındakileri ayırmak lazım. Ahmet Türk, düzgün bir Kürt. Asil bir Kürt. Ahmet Türk, bu davada en çok zarar gören kişi. Kayyum, Ahmet Türk’ün şahsından dolayı değil, partisinin yanlışlarından dolayı atandı. Keşke bütün Kürtler Ahmet Türk gibi olsa. O zaman kavga olmazdı” diye iddia etti.

Tutaşı, “Ahmet Türk, Orhan Miroğlu, Sırrı Sakık ve Savcı Sayan. Bu dört isimle bir araya gelinerek Kürt sorunu çözülür. Selahattin Demirtaş, çözüm sürecindeki tavrını sürdürseydi barış süreci sonuçlanmış olurdu. Yeniden barış süreci saydığım 4 kişinin dahil olacağı bir görüşmeyle olumlu sonuçlanır” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ