Mardin Roj

AKP’li Belediye Başkanı istifa etti

AKP’li Belediye Başkanı istifa etti
  • 29 Ocak 2021

AKP’li Belediye Başkanı Arı, daha önce yaptığı açıklamada istifa ettiği yönündeki iddiaları reddetmişti.

 

İldeki yolsuzluk dosyalarıyla gündeme gelen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, partisinden istifa etti.

AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, ildeki yolsuzluk dosyalarından rahatsız olduğu ve bu sebeple partisinden istifa ettiği daha önce de iddia edilmişti. Geçen hafta iddiaları yalanlayan Arı, “Bazı basın ve yayın organlarında iddia edildği gibi Genel Merkez görüşmemden sonra hiçbir platformda açıklamam olmadığını ve kimseyle bu süreçle ilgili bir görüşme gerçekleştirmediğimi belirtmek isterim” demişti.

 

SAĞLIK SORUNLARINI GEREKÇE GÖSTERDİ

Arı, bugün yaptığı açıklamayla istifa etti. “Seçim sürecinde ’45 yaşındayım ve 45 yaşında bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim’ diyordum. Gerçekten de feda oldum” ifadelerini kullanan Arı, istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

“Bu 21 aylık süre içerisinde, 18 aydır yumuşak yatakta vallahi billahi yatmadım. Sürekli bu şekilde yatan biri sağlıklı kalamaz” diyen Arı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum.

‘ERDOĞAN’IN EMRİNDE VE İZİNDEYİM’

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde ve izindeyim. Kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına izin vermeyeceğim. Bu sağlık sorunlarıyla ilgili acaba toparlayabilir miyim derken, belediye başkanı arayanları da Allah’a havale ediyorum. Bu kardeşiniz, eğer tek kuruş boğazından aşağıya inmişse Rabbim benim boğazıma durdursun ve bugün canımı alsın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ