Mardin Roj

AKP’li belediye 17 milyonluk ihaleyi de başkanın kuzenine vermiş

AKP’li belediye 17 milyonluk ihaleyi de başkanın kuzenine vermiş
  • 10 Eylül 2021

AKP’li Midyat Belediyesi Başkanı Veysi Şahin’in kurduğu firmaya 21 milyonluk ihale vermekle gündeme gelen Artuklu Belediyesi, Şahin’in kuzenin sahip olduğu firmaya da 17 milyonluk ihale verdiği ortaya çıktı. 

Mardin’in Midyat Belediyesi Başkanı Veysi Şahin’in kurduğu firmaya verilen 21 milyon 80 bin TL değerinde ihale vermekle gündeme gelen AKP yönetimindeki Artuklu Belediyesi, Şahin’in kuzeninin salip olduğu firmaya da 17 milyon 92 bin TL’lik ihale verildiği ortaya çıktı. Ağustos 2019’da Artuklu Belediyesi tarafından “Artuklu ilçesi 2 kat sathi kaplama” adı altında gerçekleştirdiği ihale 17 milyon 92 bin TL karşılığında Uğur İnşaat, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne verildi. Kamu İhale Kanunu’nun olağanüstü şartlarda kullanılan (KİK) 21c maddesi kapsamında “Savunma ve güvenlikle ilgili özel durumların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” iddiasıyla ihale “pazarlık” usulü yapıldı.
BAŞKANIN KUZENİNİN FİRMASI
İhalenin verildiği firma olan Uğur İnşaat, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Belediye Başkanı Veysi Şahin’in amcasının oğlu olan Erol Şahin’e ait olduğu öğrenildi. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre 2011’de kurulan firmanın hissedarları arasında Ahmet Haşimi ile birlikte Veysi Şahin’in kuzenleri olan Erol Şahin, Metin Şahin ve Mesut Şahin görülüyor. 2015 yılında Metin ve Mesut Şahin hisselerini Erol Şahin’e devrederken, 23 Ağustos 2017 yılına gelindiğinde ise Ahmet Haşimi de hisselerini Veysi Kavak isimli iş insanına devrediyor. Ancak aynı gün Veysi Kavak da tüm hisselerini Erol Şahin’e devrederken, kuzen Erol Şahin firmanın tek hissedarı oluyor. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ