Mardin Roj

AKP’li başkan uyuşturucu kullanırken yakalandı

AKP’li başkan uyuşturucu kullanırken yakalandı
  • 11 Aralık 2021

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yılmaz’ın uyuşturucu kullandığı anların görüntüleri nedeniyle istifa ettiği ileri sürüldü.

 

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, işlerinin yoğunluğu sebebiyle istifa ettiğini açıklamıştı. Kılıç’ın uyuşturucu kullandığı anların görüntüleri nedeniyle istifa ettirildiği iddia edildi. Mart ayında ise AKP Genel Merkezi’nde çalışan Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks bir araç içerisinde arkadaşlarıyla birlikte kokain çektiği görüntüleri ortaya çıkınca istifa etmek zorunda kalmıştı.

 

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, dün akşam yaptığı sosyal medya paylaşımında; “İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AKP Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize bağlılığım devam edecektir” dedi. Kılıç, iki gün önce yaptığı paylaşımda ise “Halka hizmet Hakk’a hizmettir. Kapımız da gönlümüz de daima açıktır” demişti.

Kılıç’ın istifasının arkasında bir skandalın yattığı ileri sürüldü. Halk TV’ye ulaşan cep telefonu kaydında, bir kişinin makam koltuğunda sızmış halde uyuduğu görülüyor. Bu kişinin muhasebeci olan Kılıç olduğu iddia ediliyor. Görüntüyü çeken kişi, çekmecede ‘metamfetamin’ adı verilen uyuşturucu madde ile hassas tartıyı gösteriyor. Masanın üzerinde ise ‘meth pipe’ denilen ve metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet var.

Kılıç’ın sızmışken görüntülendiği mekan ve duvar kağıdının Facebook hesabındaki profilinde kullandığı fotoğraftakiyle aynı olduğu görülüyor. Facebook hesabında yapılan incelemede, üzerindeki ceketle çektirdiği başka fotoğraflar da bulunuyor.

 

Gazeteci İsmail Saymaz, iddiaları sormak üzere Kılıç’ı aradığını ancak sorulara yanıt vermedini belirtti. Konuşmayacağını söyleyen Kılıç, WhatsApp’dan verdiği yazılı yanıtta ise “Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ