AKP’li Başkan Hayrettin Demir, Yeşilli halkına vere vere 2 adet minare ‘müjdesi’ verdi

AKP’li Başkan Hayrettin Demir, Yeşilli halkına vere vere 2 adet minare ‘müjdesi’ verdi
  • 23 Şubat 2022 15:46

Danıştay kararının ardından AKP’li Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Ankara’ya giderek TOKİ başkanıyla halka 2 yeni minare “müjdesi” verdi. Hayrettin Demir’in mesajlarında ne demek istediği ise anlaşılmadı.

 

Danıştay, Mardin’in Yeşilli ilçesinde 2016 yılında Gül ve Tepebaşı Mahallelerinin Bakanlar Kurulu kararı ile “Riskli Alan” ilan edilmesi kararını iptal etti. Kararın hukuka aykırı olduğunu belirten Danıştay kararı üzerine ilçede buruk bir sevinç yaşandı. Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in çabaları ile 2 mahalle çoktan yerle bir edilirken, mahkeme kararının ardından ilçe sakinleri yeni davalar açmak için kolları sıvadı. Önce “acele kamulaştırma” kararına karşı dava açacak olan ilçe sakinleri ardından ise, zorla yıktırılan evleri için dava süreçlerini başlatıp, tazminat taleplerinde bulunacak.

 

Karar ilçe sakinlerinde buruk da olsa sevinç ile karşılanırken, Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in ise, paçaları tutuştu. Önce gece saatlerinde Facebook hesabından açıklama yapan Hayrettin Demir, halkı aldatmaya dönük mesajlar atmaya başladı. Hayrettin Demir mesajlarında kentsel dönüşümü durdurmamakta ısrarlı olduğunu paylaşırken, şunları yazdı: “Aziz dostlar yine birileri bir şeyler söylemeye başladı. Biz işimize bakıyoruz. Bu kentin temeli yakında atılıyor. Hak sahibi kardeşlerimizle anlaşmalarımız bakanlık ve belediye üzerinden devam ediyor ve edecektir. Yarın saat 15’te önemli açıklamalar yapacağız. Durmak yok, kentsel dönüşüme daha hızlı ve daha hızlı gideceğiz.”

 

HALKA MİNARE ‘MÜJDESİ’ VERDİ

 

Yeşilli halkı saat 15.00 da Hayrettin Demir ne açıklama yapacak diye beklerken, Demir’in Ankara’ya uçtuğu ortaya çıktı. Danıştay kararı ile şok geçiren Demir, Ankara’ya gider gitmez soluğu Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İdare Başkanı Ömer Bulut’un yanında aldı. Herkes ne açıklama yapacağını beklerken, Facebook’tan Ömer Bulut ile fotoğraf paylaşan Hayrettin Demir, “Bugün de TOKİ Başkanımız sn Ömer Bulut Beyefendiyi makamında ziyaret ettik. Toki konutlarının temeli hemen atılıyor. Yeni Toki ilave konut kayıtları yeniden başlatılacak. Merkez camiye ilave 2 minare daha yapılacak. Camimiz 4 minareli olmuş olacak. Kabulleri ve samimiyetleri için sn Toki başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Hayrettin Demir’in 15.00’da yapacağı açıklama gelmezken, paylaştığı mesajında ne demek istediği ise anlaşılmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ