Mardin Roj

AKP’den istifa edenler Gelecek Partisi’ne katıldı, AKP yalanladı

AKP’den istifa edenler Gelecek Partisi’ne katıldı, AKP yalanladı
  • 18 Temmuz 2020 15:15 | Son Güncellenme: 18 Temmuz 2020 15:18

Mardin’in Kızıltepe ilçe Kadın Kolları Başkanı Emine Göktaş ve beraberindeki 14 kişi AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ne geçti.

Mardin’in AK Parti Kızıltepe Kadın Kolları ilçe Başkanı Emine Göktaş ile beraberindeki 14 üye ve yönetici, partilerinden istifa ederek Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisine katıldı.

‘İSTİFALAR DEVAM EDECEK’

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Emin İlhan, AK Parti’deki istifaların ileri günlerde daha da artacağını belirterek, “Partililer bir gereksinim için doğar AK Parti ilk süreçlerinde Güneydoğuda güzel bir oy aldı. Millet HDP’nin haricinde kendilerini temsil edecek bir parti olarak gördü. Ama son dönemlerde AK Parti MHP’ye dönüştü. Güneydoğu’da MHP siyasetine karşı bir tutum var. AK Parti’nin MHP’yle olan yakınlaşmasından dolayı partilerinden kopuşlar çok olacak. Ekonomik krizden dolayı vatandaşların birçoğu yeni söylemleri olan siyasi partilere ilgi gösteriyor. Vatandaşlar bu umudu Gelecek Partisi’nde gördüğü için partimize yoğun bir ilgi gösteriyorlar. AK Parti yönetiminde olan birçok kişi şu anda istifa etme aşamasında. Gördüğümüz kadarıyla gerek ilimizde, gerekse bölgede AK Parti’den istifaların daha da fazla olacak” dedi.

AKP’DEN YALANLAMA

AKP Kızıltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kılıç ve yönetiminin AKP’den istifa ederek Gelecek Partisi’ne geçtiler yönünde çıkan haberler kasıtlı bir şekilde gündeme getirilen tamamen asılsız haberlerdir”.

AKP Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin, “Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mercilerinde yer alan AK Parti Kızıltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kılıç ve yönetiminin AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ne geçtiler yönünde çıkan haberler kasıtlı bir şekilde gündeme getirilen tamamen asılsız haberlerdir. AK Parti Kızıltepe İlçe Kadın Kolları Başkanımız Emine Kılıç ve yönetimi başarılı bir grafikle şuan aktif bir şekilde görevlerinin başındadırlar. AK Parti kadınlara değer veren ve kadınlarımızın daima siyasette aktif olmalarının önünü açmak için her türlü çabayı sarf etmektedir. Yaklaşık 6 milyon kadın üyemizin olması buna en çarpıcı delilidir. Bazı kesimlerin İlçe Kadın Kolları Başkanımıza atılan asılsız iftiralar gibi kadınlar üzerinden rant sağlama peşinde asla olmadık, olmayız da. Bu türden yayın organlarının atmış oldukları iftiralara derhal son verilmesini ve gerekli özür beyanlarını açıklamalarını ivedilikle bekliyoruz. Aksi halde tüm hukuki yolları devreye sokmaktan asla geri durmayacağız”. dedi

AKP Kızıltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kılıç konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “AK Parti Kızıltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak yönetimim ile birlikte görevimin başındayım. Bazı basın ve sosyal medya mercilerinde çıkan karalama ve asılsız haberler çok çirkin iftiradan başka bir şey değildir. Türkiye’yi 18 yılda şaha kaldıran ve yıllarımızı verdiğimiz AK Partimizde seve seve daha nice yıllar vermeye hazır olduğumuzu ‘üstüne basa basa’ yinelemek istiyorum. Ayrıca bahse konu olan Emine Göktaş’ın sağlık nedenlerinden dolayı kendi isteğiyle 14 Haziran 2020 tarihinde yönetim kurulumuzdan istifa etmiştir”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ