AKP’den ayrıldı, çiftçiye destek verdi, dava açıldı

AKP’den ayrıldı, çiftçiye destek verdi, dava açıldı
  • 12 Mart 2021 10:01 | Son Güncellenme: 11 Mart 2021 20:08

AKP Kızıltepe Belediye Meclis üyesi iken, DEDAŞ’ın elektrik zulmüne karşı çiftçilere destek vererek, istifa eden Vedat Kılınçaslan’a dava açıldı.

AKP’den Kızıltepe Belediye Meclis üyesi iken, DEDAŞ’ın köylülere ve çiftçilere uyguladığı elektrik zulmüne tepki gösteren Vedat Kılınçaslan, çiftçilere destek verdi. AKP’nin DEDAŞ zulmüne ses çıkarmaması üzerine ise, partisinden istifa eden Kılınçaslan, çiftçilerle birlikte protesto eylemlerine katılıp, DEDAŞ zulmünün son bulması için mücadele etti.

Ancak Kılınçaslan’a çiftçiye verdiği destek nedeniyle dava açıldı. Kılınçaslan’a açılan davada hazırlanan iddianamede “Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme bunların hareketlerine katılma” suçlaması yöneltildi. Kılınçaslan’ın sosyal medya hesabından da eylemleri organize ettiği ve çiftçilere çağrıda bulunması suçlaması yöneltildi. Kızıltepe – Ceylanpınar Karayolu üzerinde bulunan Dikmen 2 Trafo Merkezi önündeki eylem de yolun kapatılması “Milletin hakkını vermeden yolu açmayacağız” sözleri de halkı örgütlediği şeklinde Kılınçaslan’a suçlama yapıldı.

Kılınçaslan ise, halkın yanında olduğunu, halkın kendisini yanlarında durması için seçtiğini belirterek,suçlamaları reddetti.

Kılınçaslan’ın ilk duruşması Kızıltepe Adliyesi’nde 8 Nisan’da görülecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ