Mardin Roj

AKP Mardin’de İlker Başbuğ, Can Ataklı ve Fikri Sağlar hakkında suç duyurusu yaptı

AKP Mardin’de İlker Başbuğ, Can Ataklı ve Fikri Sağlar hakkında suç duyurusu yaptı
  • 7 Ocak 2021 12:10 | Son Güncellenme: 7 Ocak 2021 12:11

AKP Mardin İl Teşkilatı, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” iddiası ile Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

AKP Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve il teşkilatı ile birlikte , Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” Başlığını Taşıyan 216’ncı Maddesine İstinaden, Mardin adliyesine giderek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adliye binasının çıkışında tüm siyasi partilere yasak olmasına rağmen AKP’ye göz yuman emniyet teşkilatı gözetiminde gazetecilere açıklamada bulunan AKP İl Başkanı Faruk Kılıç, “darbe” iddialarını dile getirerek, “milli irade” söylemlerinde bulundu. Kılıç, “Elbette, en başından beri her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler oldu. Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur” dedi.

Türkiye’nin ekonomiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir yere geldiği iddiasını tekrarlayan Kılıç, “Yapılan bu saldırıları; demokrasinin kalbi milli iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyor ve hukukun bize verdiği hakları kullanarak, suç duyurusunda bulunmak suretiyle, milletimize ve tarihe karşı görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz.Benzer her türlü girişime karşı da aynı kararlılıkla mücadele edeceğimizi de özellikle belirtmek istiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ