Mardin Roj

AKP Kızıltepe Gençlik Kolları Başkanı İl Başkanını Dövdü

AKP Kızıltepe Gençlik Kolları Başkanı İl Başkanını Dövdü
  • 31 Mayıs 2022 19:04

AKP’nin Adana’da düzenlediği etkinlikte “aç bırakıldıklarını” söyleyen Kızıltepe Gençlik Kolları Başkanı, Mardin İl Gençlik Kolları Başkanını dövdü. 

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 21 Mayıs günü Adana’da “Bir Gençlik Buluşması” adı altında düzenlediği etkinliğe, bölge kentleriyle birçok yerden öğrencilerin “festival” denilerek, taşındığı ortaya çıkmıştı. Mardin’den de “festival” diye götürülen öğrencilerin olduğu öğrenilirken, etkinlikte yaşananlar Mardin’de kavgaya sebep oldu. Edinilen bilgilere göre; Mardin’in Kızıltepe ilçesinden otobüslerle taşınan öğrencilere kumanya verilmedi. Götürüldükleri etkinliğin AKP’nin etkinliği olmasından dolayı da tepki gösteren öğrenciler, AKP Kızıltepe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Savaşçı’ya tepki gösterdi.

AKP KIZILTEPE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI MEHMET SAVAŞÇI

 

Bunun üzerine önceki gün Savaşçı, Kızıltepe’de AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı ile görüştü. Görüşmede “aç bırakıldıklarını” belirten Savaşçı ile Atlı arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine ikilinin kavgaya tutuştuğu öğrenilirken, olayın ardından Kızıltepe Gençlik Kolları üyeleri topluca istifa etti. İstifa haberi üzerine dün gece saatlerinde AKP Mardin İl Başkanı Faruk Çelik ve beraberindekiler, Kızıltepe’de Savaşçı ve beraberindekiler ile görüşme gerçekleştirdi.

AKP MARDİN İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TARIK ATLI

Görüşmenin ardından Savaşçı ve beraberindekilerin bugün yapması beklenen açıklama ileri bir tarihe ertelendi. AKP Mardin İl Başkanlığı ile Savaşçı ve beraberindekilerin yarın bir toplantı alması bekleniyor. İddiaya göre, yaşanan olay nedeniyle Savaşçı ve beraberindekiler Atlı’nın, Atlı ise Savaşçı ile beraberindekilerin partiden ihraç edilmesini istiyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ