Mardin Roj

Ahmet Türk: Helalleşmeden önce yüzleşmek gerek

Ahmet Türk: Helalleşmeden önce yüzleşmek gerek
  • 21 Kasım 2021

Ahmet Türk, Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” açıklamasına ilişkin, “Mağdur olanların tüm mağduriyetlerini ortadan kaldıracak bir yüzleşmenin gerçekleşmesi lazımdır. Yoksa helalleşmek kendi başına bir şey değil” dedi.

 

Kürt siyasetinin önemli isimlerinden Ahmet Türk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Helalleşme” çağrısına ilişkin konuştu.

Medyascope’tan Ferit Aslan’a konuşan Türk, “helalleşmeden önce yüzleşmenin gerçekleşmesi gerektiğini” söyledi.

‘Helalleşmek kendi başına bir şey değil’

Yüzleşmeden helalleşmenin bir anlamının olmadığını belirten Türk, şöyle konuştu: “Geçmişte yaşananları Türkiye gündemine toplumun gündemine taşımak lazımdır. Mağdur olanların tüm mağduriyetlerini ortadan kaldıracak bir yüzleşmenin gerçekleşmesi lazımdır. Yoksa helalleşmek kendi başına bir şey değil.

Bir dini tabirdir işte, ‘hakkını helal et’ fakat burada bizim beklentimiz, insanların beklentisi, bu acıyı çekenlerin beklentisi yüzleşmedir. Umut ediyorum ki bu dönem gelir bu helalleşmeyi bu şekilde biz görmek istiyoruz. Bir yüzleşme olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.”

 

‘Kaos çıkarmaya yönelik bir süreç gelişebilir’

 

Erken seçim ihtimalini de değerlendiren Türk, “Normal şartlarda erken seçim kaçınılmaz bir şey ama bu iktidarın bir erken seçime gideceğini pek sanmıyorum. Bu şartlar altında kaybedeceklerini bile bile erken seçime gideceklerini sanmıyorum. Erken seçimin ötesinde benim başka kaygılarım var. Türkiye’de bir kaos çıkarmaya yönelik süreç de gelişebilir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ