Mardin Roj

Açlık grevindeki tutuklular: Barışa ve özgürlüğe olan inancımız tam

Açlık grevindeki tutuklular: Barışa ve özgürlüğe olan inancımız tam
  • 10 Nisan 2021
Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan tutuklular, 135’inci gününe ulaşan açlık grevi eylemlerine ilişkin “Mazlumlardan, Kemallerden, Hayrilerden devraldığımız direniş meşalesini yükselterek, barışa ve özgürlüğe bir adım daha yaklaşacağımıza olan inancımız tamdır” mesajı gönderdi.
İmralı Ada Cezaevi’nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’a dönük tecridin sonlandırılması ve cezaevlerindeki hak ihlallerinin son bulması talebiyle Türkiye cezaevlerinde başlatılan süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemi 135 gününde devam ederken, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular aileleri aracılığıyla mesaj gönderdi.
Açlık grevi eylemini 5’er günlük sürelerle dönüşümlü olarak sürdürdüklerini belirten tutuklular, yarın 28’inci grubun devralacağı eylemi Serhat Boğaakçe ile Rojavalı Hüseyin Ali’nin sürdüreceğini aktardı.
Açlık grevi eylemlerinin başladığı 27 Kasım 2020 tarihinden bu yana kararlılık içinde olduklarını kaydeden tutuklular, eylemlerinin amacını “22 yıldır tecrit altında tutsak edilmeye çalışılan Önderliğimizin üzerindeki tecridin kırılmasının yanında bizler artık Önderliğimizin fiziki özgürlüğünü hedefliyoruz” sözleriyle dile getirdi.
‘HALKIMIZ BU TARİHİ ANA ORTAK OLMALI’
Bu taleplerinden vazgeçmeyeceklerini vurgulayan tutukluların mesajı şu şekilde: “Kürdistan Yurtsever halkına çağrımız, Önderliğimiz üzerindeki tecrit kırılana, fiziki özgürlüğü sağlanana kadar oldukları her yerde ses çıkarmaya, tutsaklar ile dayanışmaya devam etmeleridir. Biz tutsaklar üzerimize düşeni yaparak, direnişimizi daha da büyüteceğiz. 22 yıldır tecrit altında tutsak edilmeye çalışılan Önderliğimizin üzerindeki tecridin kırılmasının yanında bizler artık Önderliğimizin fiziki özgürlüğünü hedefliyoruz. Bir an olsun bu talebimizden geri adım atmayacağız. Mazlumlardan, Kemallerden, Hayrilerden devraldığımız direniş meşalesini yükselterek, barışa ve özgürlüğe bir adım daha yaklaşacağımıza olan inancımız tamdır. Yurtsever Kürdistan halkımız da bu inançla bu tarihi ana ortak olmalıdır.” (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ