Mardin Roj

Abdullah Öcalan hakkında yeni karar

Abdullah Öcalan hakkında yeni karar
  • 28 Ekim 2022 15:36

Abdullah Öcalan’a en son 13 Nisan’da verilen ‘avukat görüş yasağı’ 6 ay daha uzatıldı. Öcalan’a 19 aydır avukat görüşü yaptırılmıyor.

 

İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tecrit koşulları altında tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’a verilen avukat görüşü yasağının 18 Ekim’de sona ermesiyle avukatları harekete geçti. Bursa İnfaz Hakimliği’ne görüş başvurusunda bulunan Asrın Hukuk Bürosu avukatları, müvekkilleriyle görüşmek istediklerini ve varsa görüşmelerin neden sağlanmadığının taraflarına bildirilmesini istedi. Bunun üzerine hakimlik, avukatlara verdikleri cevapta herhangi bir görüş yasağının olmadığını aktardı.

 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, 26 Ekim’de hakimliğe tekrar başvuru yapan avukatlar, “Avukat görüş yasağı yoksa biz neden müvekkillerimizle görüşemiyoruz?” diye sordu. Avukatların sorusunu yanıtlayan hakimlik, Abdullah Öcalan’a 21 Ekim tarihinde kesinleşen yeni bir 6 aylık ‘avukat görüş yasağı’ cezası verildiğini belirtti.

 

Avukatlar, verilen bu cezanın içeriğinin kendilerine tebliğ edilmediğini belirterek, Hakimliğin bu kararına itiraz edeceklerini aktardı.

 

AVUKATLARLA EN SON AĞUSTOS 2019’DA GÖRÜŞEBİLDİ

 

Abdullah Öcalan, avukatlarıyla en son 7 Ağustos 2019 tarihinde görüşürken, kardeşi Mehmet Öcalan’la en son 25 Mart 2021’de ‘kesintili’ bir telefon görüşmesi yapmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ