Mardin Roj

78 kişilik iş ilanına 13 bin 213 kişi başvurdu

78 kişilik iş ilanına 13 bin 213 kişi başvurdu
  • 11 Nisan 2022 22:26

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan 78 kişilik işçi kadrosuna 13 bin 213 kişi başvurdu.

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’de işsizlik oranı, şubatta bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak yüzde 10,7 seviyesinde gerçekleşti. Resmi veriler ülkede işsizliğin azaldığını gösterse de çift hanelerde seyreden işsizlik ülkedeki gerçek işsizlik oranını da gözler önüne seriyor.

 

Bu duruma son örnek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden geldi. Üniversitede açılan 78 kişilik işçi kadrosuna tam 13 bin 213 kişi başvurdu.

 

 

 

‘TÜİK İNSANLARI YANILTIYOR’

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem Niğde’de yapılacak işçi alımına yapılan yüksek sayıdaki başvuruya dikkat çekerek “Türkiye’de işsizlik yok diye gösteriliyor. TÜİK insanları yanıtlama devam ediyor. Niğde’de 78 kişilik kadro için 13 bin 213 kişi başvuruyor. Hani işsizlik yoktu? İnsanların ne kadar zor durumda olduklarını görebilirsiniz. Bu sayılar Türkiye’deki işsizlik rakamlarını ortaya çıkartıyor. Açılan kadroya tam 169 katı başvuru geliyor. Ülkenin ne kadar zor durumda olduğunu görüyorsunuz. Artık iktidar ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Bir an önce erken seçim kararı alınması gerekmektedir” dedi.

 

Yakın geçmişte de benzer görüntüler yaşanmış, Yozgat, Mersin ve Rize gibi pek çok ilde İşkur önünde uzayan kuyruklar gündeme gelmişti.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ