65 yaş üstü 2 ay sonra sokağa çıktı

65 yaş üstü 2 ay sonra sokağa çıktı
  • 10 Mayıs 2020 18:35

Mardin’de Koronavirüs (corona virüs) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, 2 ay sonra ilk kez dışarı çıktı.

MardinHaber’in haberine göre, haftalar sonra dışarı çıkan vatandaşlar ya yürüyüş yaptı ya da parklarda güneşin tadını çıkardı. Bazı yaşlılar ise torun özlemini gidermek için torunlarına koştular. Artuklu ilçesinde yaşayan 65 yaş üstü yaşlılar ilk defa sokağa çıkma sevincini yaşadı. Tarihi sokaklarda güneşin tatlı sıcaklığı ile gezinti yapan yaşlılar 2 ay sonra bir birini görmenin mutluluğunu yaşadı.

2 ay sonra sokağa çıkan 69 yaşındaki Mehmet Akgül, 2 ay sonra sokağa çıkmanın sevincini yaşadı. Sokağa çıkarak güneşin tadını aldığını velirten Akgül,” 2 ay sonra nefes aldım. Eşim ile birlikte tarihi Mardin soaklarında yürümenin keyfini yaşadık. 69 yaşındayım. Mardin sokaklarını ilk defa bu kadar boş ve sakin gördüm. Çok hüzünlendim. 7 bin yıllık şehrin tarihi sokakları çocukların cıvıltıltıları komşuların kapı önünde sohbetleri o sohbetlerini özledim. İnşalah bu hastalık en kısa zamanda gider. Eski günlerimize döneriz. Şimdilik 4 saatlik iznimi doya doya yaşayacağım.”dedi

Bu arada Sağlık Bakanı Koca da 6 hafta sonra ilk kez sokağa çıkan 65 yaş ve üzeri vatandaşları bir kez daha uyardı; “Koronavirüsle (corona virüs) mücadelemize evde kalarak büyük destek verdiniz. Beklenen gün geldi. Şehir, siz hanımefendiler ve beyefendilerle adeta yeniden tanışacak. Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin” açıklaması yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ